Do Turcji z Danchem?

Stan zdrowia kapitana Górnika Zabrze na tyle się poprawił, że może i chce lecieć na drugie zgrupowanie. Dziś na treningu ma być bramkarz z Łotwy.
Kapitan Górnika przeszedł wczoraj kolejne badania, których wyniki miały dać odpowiedź, czy Adam Danch będzie mógł wznowić treningi i polecieć z Górnikiem na zgrupowanie do Turcji. Szansa na optymistyczny scenariusz jest duża. Przypomnijmy, że w końcówce roku, dokładnie w okresie, kiedy Danch dostał powołanie do reprezentacji na zgrupowanie do Turcji, okazało się, że ma zapalenie wątroby. Piłkarz nie zagrał z tego powodu w ostatnim meczu ligowym z Widzewem w Łodzi.

Porozmawiają z Victorią
Zabrzanie do Turcji wylatują we wtorek, 24 stycznia, a ostateczna kadra powinna być znana po piątkowych sparingach z Orłem Balin i Garbarnią Kraków. Większych niespodzianek nie powinno jednak w niej być. Górnik wciąż poszukuje drugiego bramkarza, a na dzisiejszym treningu ma się pojawić bramkarz z Łotwy. Zostanie on sprawdzony w jutrzejszych meczach.
Do Turcji powinien polecieć Mateusz Słodowy, choć wcześniej Górnik musi rozmawiać o jego transferze z czeskim klubem Victorią Żiżkov. - Mateusz ma kontrakt ważny jeszcze 1,5 roku, ale jestem przekonany, że strony mogą dojść stosunkowo szybko do porozumienia. Victoria ma kłopoty finansowe, co może ułatwić rozmowy - twierdzi Edward Socha, kiedyś piłkarz i działacz Górnika, a dziś menedżer piłkarza. Słodowy gra w reprezentacji "młodzieżowej", jest ze Śląska i gra na prawej obronie, gdzie Górnik szuka następcy Michała Bembna. Raczej zostanie na Roosevelta Aleksander Kwiek.

Telichowski na dwa lata
Rozgrywający zabrzan ma propozycje z kilku klubów polskiej ligi, a także z Austrii, jednak w jego wypadku wchodziłby w grę tylko transfer gotówkowy. Kwiek ma ważny jeszcze 1,5 roku kontrakt z Górnikiem. Z informacji "Sportu" wynika, że chętnie podpisałby już dziś dłuższą umowę na Roosevelta, nawet do końca 2014 roku. Gdyby oferta z innego klubu była faktycznie konkretna, a Górnik zdecydował się na transfer Kwieka, chciałby dostać za niego co najmniej 100 tysięcy euro. Póki jednak nie ma w klubie innego rozgrywającego, a na dziś nie ma, taki scenariusz jest mało realny, więc można przypuszczać, że Kwiek zostanie na Roosevelta.
Wczoraj finalizowano na Roosevelta rozstanie z Piotrem Gierczakiem, podpisano też oficjalnie 2-letnia umowę z Błażejem Telichowskim, który ma wzmocnić linię defensywną Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online