Cracovia chce Zahorskiego

Cracovia jest zainteresowana napastnikiem Górnika Zabrze Tomaszem Zahorskim. Były reprezentant Polski jest do wzięcia za darmo.
Zahorski na razie trenuje z Górnikiem i jest mocno chwalony przez sztab szkoleniowy. - Tomek Zahorski ma świetne wyniki badań wydolnościowych - mówią trenerzy.
Ale przy Roosevelta dla eks-kadrowicza nie ma już miejsca. W dwóch poprzednich okresach przygotowawczych Zahorski również miał świetne wyniki i znakomicie prezentował się w sparingach, lecz w lidze grał przeciętnie. W konsekwencji kibice odwrócili się od niego, co piłkarzowi podobno bardzo przeszkadzało i uniemożliwiało skuteczną grę. Podobna argumentacja nie ma wiele wspólnego z profesjonalizmem, ale tak sprawę tłumaczą działacze. Dlatego teraz, kiedy do wygaśnięcia kontraktu z Górnikiem zostało Zahorskiemu niecałe pół roku, działacze dali mu wolną rękę w poszukiwaniu pracodawcy.
W Cracovii nieoficjalnie potwierdzają zainteresowanie uczestnikiem EURO 2008. - Ale na konkrety trzeba poczekać do poniedziałkowych zajęć. Pojawi się na nich trener Dariusz Pasieka i wtedy będzie można powiedzieć coś więcej - mówi Tomasz Gawęcki, rzecznik prasowy Pasów.
W Górniku lukę po piłkarzu ma zapełnić ktoś z duetu: Dragan Jelić, Michał Zieliński. Ten pierwszy już nawet ustalił warunki kontraktu, ale Ślązacy bardziej skłaniają się do pozyskania napastnika Korony Kielce. Zabrzanie stracili już Adama Banasia (transfer do Zagłębia Lubin), a poza Zahorskim odejść mają także: Boris Pesković, Michal Gasparik, Piotr Gierczak i Aleksander Kwiek. Przy tym ostatnim nazwisku należy jednak postawić znak zapytania, bowiem trener Adam Nawałka ani myśli pozbywać się Kwieka. Puści go, gdy znajdzie wartościowego następcę. Mógłby nim być Zajko Zeba, 28-letni rozgrywający NK Zeljeznicara Sarajewo. W Górniku mówią, że suma odstępnego jest niewielka, ale z drugiej strony bośniacki klub naciska, żeby Zeba pozostał u nich.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online