Błażej Telichowski weźmie udział w obozie Górnika

28-letni Błażej Telichowski prawdopodobnie zwiąże się z klubem z Roosevelta. Górnik dziś rozpoczyna zgrupowanie w Dzierżoniowie.
Zabrzanie dziś wyjeżdżają na pierwsze tej zimy zgrupowanie do Dzierżoniowa. Po raz trzeci w ciągu kilku ostatnich lat. Na obóz jedzie w sumie 36 osób. 28 piłkarzy plus ośmiu przedstawicieli sztabu szkoleniowego. W grupie piłkarzy, których będzie miał do dyspozycji trener Adam Nawałka, ma się znaleźć Błażej Telichowski.

Wzmacnianie defensywy
Górnik był nim zainteresowany już pół roku temu, jednak Telichowski, żegnający wtedy Polonię Bytom, podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin, ściągnięty tam przez trenera Jana Urbana. W końcówce rundy został jednak z grupą kilku innych piłkarzy odsunięty od pierwszej drużyny. Trener Pavel Hapal nie widział Telichowskiego w swojej drużynie, więc strony rozwiązały kontrakt za porozumieniem stron.
Przypomnijmy, że kilka dni temu w przeciwnym kierunku, z Zabrza do Lubina, udał się inny obrońca, Adam Banaś. Telichowski ma wzmocnić defensywę zabrzan. Na Roosevelta nie kryją, że szczególnie w pierwszej części rundy wiosennej gra defensywna może być kluczem do sukcesu. Górnik w trzech pierwszych meczach gra z Legią w Zabrzu oraz z Bełchatowem i Lechem na wyjazdach. Wśród sprawdzanych w Dzierżoniowie piłkarzy wyjątkowo dużo będzie właśnie obrońców. Do 15 stycznia testowany będzie 20-letni obrońca Mateusz Słodowy, który ostatnio występował w czeskiej Viktorii Żiżkov, a w lidze debiutował jako nastolatek w Odrze Wodzisław. Słodowy to reprezentant młodzieżówki. Z zabrzanami pojechał też 23-letni stoper Rafał Darda, wychowanek krakowskiej Wisły, stąd bardzo dobrze zna tego piłkarza trener Adam Nawałka.

Łotysz dojechał, będzie Ukrainiec
W niedzielę przyjechał do Zabrza łotewski obrońca, Antons Jemelins. Piłkarz w tym roku skończy 28 lat, gra na środku defensywy w Lepajas Metalurgs. Swego czasu grał w młodzieżowej reprezentacji Łotwy. Do autobusu wsiądzie też mający niemiecki paszport, ofensywny pomocnik, Edgar Bernhardt. Piłkarz urodził się na terenie dzisiejszego Kirgistanu. Ma 26 lat, jest środkowym pomocnikiem, od lat mieszkał w Niemczech, grał między innymi z VfL Osnabrueck, a z końcem grudnia skończył się jego kontrakt z fińskim klubem Vaasan Palloseura.
W kadrze są też Bartosz Kopacz oraz Damian Michalik, którzy wracają z wypożyczenia do Ruchu Radzionków. Jeżeli jednak po zgrupowaniu okaże się, że obaj mają niewielkie szanse na miejsce w meczowej kadrze, wówczas prawdopodobnie po raz kolejny zostaną wypożyczeni do innych klubów. Kto jeszcze? W najbliższych dniach może trafić do Zabrza jeszcze jeden obrońca z Ukrainy.

Zeba za drogi?
Górnik jest zainteresowany sprowadzeniem Zeljako Zeby, środkowego pomocnika z Żeleznicara Sarajewo, ale ten transfer jest w zimowym "okienku" transferowym mało podobny. Piłkarz ma jeszcze ważny kontrakt ze swoim klubem, a Górnika raczej nie stać na wyłożenie pieniędzy na transfer gotówkowy. Co nie znaczy, że zabrzanie rezygnują z poszukiwania ofensywnego pomocnika. Lada dzień powinna zapaść decyzja w sprawie ewentualnego wypożyczenia do Górnika Michała Zielińskiego z Korony Kielce. Warto przypomnieć, że Zieliński, który bardzo chętnie trafiłby do Zabrza, zaczynał grać w piłkę w Concordii Knurów, gdzie jego trenerem był Józef Dankowski, dziś trener Młodej Ekstraklasy w Górniku.
Pytań bez odpowiedzi dotyczących kształtu kadry Górnika na rundę wiosenną jest więc wciąż bardzo dużo. Jadą do Dzierżoniowa Tomasz Zahorski oraz Daniel Gołębiewski, choć nie ma pewności, że zostaną na Roosevelta. Zahorski wciąż jest w kręgu zainteresowań lidera ligi koreańskiej, a jest do wzięcia "za darmo". Jego kontrakt z Górnikiem kończy się z końcem czerwca.
Górnik pierwszy sparing zagra 11 stycznia z swoim imiennikiem z Wałbrzycha. Mecz rozpocznie się o 11:00.

Kadra Górnika na zgrupowanie w Dzierżoniowie:

Bramkarze: Marcin Michalak, Łukasz Skorupski, Mateusz Sławik.

Obrońcy: Michał Bemben, Rafał Darda, Antons Jemelins, Bartosz Kopacz, Mariusz Magiera, Adam Marciniak, Paweł Olkowski, Michał Pazdan, Mateusz Słodowy, Kamil Szymura, Błażej Telichowski.

Pomocnicy: Edgar Bernhardt, Michał Jonczyk, Aleksander Kwiek, Krzysztof Mączyński, Damian Michalik, Michał Płonka, Mariusz Przybylski, Paweł Thomik, Marcin Wodecki.

Napastnicy: Daniel Gołębiewski, Wojciech Król, Arkadiusz Milik, Szymon Sobczak, Tomasz Zahorski.

źródło: Sport / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online