5 stycznia decyzja w sprawie Banasia

Obrońca Górnika Adam Banaś może wiosną grać w Zagłębiu. Lubinianie złożyli zabrzanom propozycję kupna piłkarza. - Sprawa jest świeża. Na pewno siądziemy do rozmów. Ważne będzie też stanowisko samego zawodnika - mówi dyrektor wykonawczy Górnika, Krzysztof Maj.
Jeszcze niedawno włodarze zabrzańskiego klubu nie wyobrażali sobie sprzedaży Banasia, kapitana drużyny. Dwa lata temu odrzucili ofertę Lecha (około 1,7 miliona złotych). Dzisiaj takiej kwoty już nikt za zabrzańskiego obrońcę nie zapłaci.
Banaś ma kontrakt ważny do 31 grudnia 2013 roku. Pewne jest, że lubinianie podjęli rozmowy, chociaż to, czy dojdzie do transferu, zadecyduje się 5 stycznia.
- Wówczas odbędzie się posiedzenie komisji transferowej, na którym będzie także obecny Pavel Hapal. Trener do 3 stycznia przebywa na urlopie. Mamy listę zawodników, z którymi prowadzimy rozmowy. W większości są to jednak piłkarze, którzy mają nadal ważne kontrakty ze swoimi klubami i aby ich pozyskać, musimy się dogadać z ich przedstawicielami. 5 stycznia powinniśmy już być po zaawansowanych negocjacjach. Dowiemy się, jakich kwot za piłkarzy żądają ich kluby i wtedy zadecydujemy, kogo kupimy. Chcielibyśmy już do 10 stycznia zakontraktować kilku zawodników - wyjaśnia Rafał Helbik, członek komisji transferowej, którą po nieudanym doświadczeniu z pozostawieniem swobody wyboru piłkarzy Janowi Urbanowi utworzono kilka tygodni temu w Zagłębiu.
Możliwe, że Zagłębie nie będzie musiało wydać na transfer Banasia dużej sumy. Górnik bowiem zalega z płatnościami dla piłkarza na poważną kwotę i może ona zostać odliczona od ceny transferu. O pozyskanie Banasia dopytuje także Korona Kielce.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online