Afryka z Nakoulmą?

Świetna gra Prejuce Nakoulmy może zakończyć się powołaniem piłkarza Górnika na Puchar Narodów Afryki.
Prejuce Nakoulma co prawda nie pojechał kilka tygodni temu na zgrupowanie reprezentacji Burkina Faso, ale nie można wykluczyć, że jednak znajdzie się w kadrze swojego kraju na zbliżający się Puchar Narodów Afryki. W listopadzie piłkarz Górnika Zabrze sam zrezygnował w wylotu do Francji. Powołanie dostał późno, kiedy zgrupowanie już trwało. Pojawiły się głosy, że tym samym piłkarz zamknął sobie drogę do kadry na najważniejszą imprezę przyszłego roku. Raczej nie. Ojciec Nakoulmy jest jednym z dyrektorów piłkarskiej federacji Burkina Faso i nie tylko on stale śledzi grę syna w polskiej lidze. Obaj panowie są zresztą po każdym meczu w stałym kontakcie.
Poprzednie powołanie trafiło do Zabrza jeszcze zanim Nakoulma zaczął rozgrywać najlepsze mecze tej rundy, więc można założyć, że kolejne kapitalne występy "Prezesa" nie przeszły w Burkina Faso niezauważone. Pojawiły się nawet głosy, że Nakoulma nie skorzystał z powołania przez skromność. Nie chciał, by w kraju zostało one odebrane jako "załatwione" w ostatniej chwili przez ojca. Dziś Nakoulma przede wszystkim kapitalną grą nie pozostawia wątpliwości, że na powołanie zasłużył.
Nakoulma do Afryki wylatuje zaraz po zakończeniu rundy, a Górnik przygotowania do wiosny zacznie 6 stycznia. Jeżeli w tym czasie faktycznie Nakoulma dostanie powołanie to pewnie do Polski w ogóle nie wróci. Puchar Afryki zacznie się bowiem 21 stycznia. Nakoulmę minąłby w tej sytuacji pierwszy obóz przygotowawczy, na który Górnik pojedzie do Zakopanego lub Dzierżoniowa. Dziś to oczywiście "gdybanie", ale mimo wszystko wielce prawdopodobne. Nie jest tajemnicą, że Puchar Afryki to "okno" wystawowe dla piłkarzy z Afryki i możliwość pokazania się menedżerom czołowych klubów w Europie, a Nakoulma nie kryje, że jego marzeniem jest gra, przede wszystkim w lidze francuskiej. Dodajmy, że finał Pucharu Afryki zaplanowano na 12 lutego.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online