Czy wróci doping?

Wiadomo już, że 17 grudnia dojdzie do spotkania kibiców Górnika z piłkarzami na biesiadzie zorganizowanej w zabrzańskim "Śląskim Rancho". 200 fanów, którzy wykupią wejściówki (cena 30 zł), będzie się bawić przy piwie i śląskich specjałach.
To kontynuacja pomysłu sprzed roku, kiedy podobna impreza zgromadziła na sali komplet. Czy tym razem kibice i piłkarze będą mogli rozmawiać o świetnym dopingu podczas dwóch ostatnich meczów rundy rozgrywanych na Roosevelta? Wiele może rozstrzygnąć się już dziś, podczas kolejnego spotkania prezesa Artura Jankowskiego ze Stowarzyszeniem Kibiców "Górnika".
Przypomnijmy, że od kilku tygodni stadion w Zabrzu jest wyjątkowo cichy. Nie dość, że w związku z budową jego widownia została ograniczona do 3000 miejsc, to na trybunach kompletu nie ma, a fani, którzy na obiekt przychodzą, nie dopingują piłkarzy. Tymczasem do Krakowa za Górnikiem pojechało 1500 osób, przez 90 minut kapitalnie wspomagając zespół w meczu z Wisłą.
Kibice nie chcą się pogodzić z bardzo surowymi karami (zakazy stadionowe na ponad rok) za stanie między sektorami i używanie wulgaryzmów podczas meczu z Cracovią. Podobnych spotkań z władzami Górnika było już kilka, a na ostatnim obecny prezes obiecał spotkać się i porozmawiać na drażliwe tematy z panią prezydent Zabrza, Małgorzatą Mańką-Szulik oraz komendantem zabrzańskiej policji. - Pierwsze spotkanie już za nami, drugie mam umówione na czwartek, jeszcze przed rozmowami z kibicami - powiedział prezes Artur Jankowski. - Wierzę, że znajdziemy takie rozwiązanie, by wszyscy byli usatysfakcjonowani, a przede wszystkim, by już w sobotę piłkarzom pomagał doping. Nie muszę mówić, jak ważne to spotkanie. Po Wiśle wszyscy dostaliśmy dużą dawkę optymizmu i nadziei, ale przewaga nad strefą spadkową wciąż jest niewielka. Poza tym gramy z Zagłębiem, które jest za nami, i na boisku którego skończymy wiosną sezon - kończy prezes Jankowski.
Dodajmy, że piłkarze Górnika, wygrywając na boisku Wisły, "odblokowali" dodatkowe premie, o które w sobotę zaczynają grać. Umowa zawarta między zarządem, a zawodnikami po przegranym meczu z Ruchem była taka, że po zdobyciu siedmiu punktów, już do końca tego roku zespół gra o wyższe premie. Drużyna potrzebowała do spełnienia tego warunku tylko trzech meczów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online