Orzeszek: Byliśmy bardziej cierpliwi

- Danielowi trzeba zaufać. U nas "zawalił" sporo sytuacji, ale grał i wiosną "odpalił". I miał za plecami Jeża, który dogrywał świetne piłki. W Polonii są bardziej niecierpliwi, więc szybko poszedł w odstawkę - tak sytuację Daniela Sikorskiego w Polonii Warszawa ocenia dyrektor sportowy Górnika. 

Kogoś szczególnie żal?
- Oczywiście, że chcielibyśmy mieć Roberta Jeża. To piłkarz nietuzinkowy, który akurat u nas grał bardzo dobrze.

W Polonii tak nie jest.
- Zaczął super, takie jest moje zdanie. W ostatnich meczach było nieco gorzej, ale to dotyczy całego zespołu Polonii. U nas grał wiosną w zespole, który z każdym meczem prezentował się lepiej. Górnik był chwalony, Jeż stał się liderem, wszyscy na boisku mu ufali. Teraz ustawiany jest podobnie, choć oczywiście szczegółów założeń taktycznych Polonii nie znam. Cały czas jednak uważam, że to świetny zawodnik. Oby nie "odpalił" w sobotę.

Nie był do zatrzymania?
- Bardzo chciał odejść, dostał świetną propozycję, ma ponad 30 lat. Życzę mu jak najlepiej.

Kto zaskakuje in minus?
- Danielowi trzeba zaufać. U nas "zawalił" sporo sytuacji, ale grał i wiosną "odpalił". I miał za plecami Jeża, który dogrywał świetne piłki. W Polonii są bardziej niecierpliwi, więc szybko poszedł w odstawkę. Powiem szczerze, że chciałbym mieć dziś takiego napastnika z formą z wiosny. Szybki, silny, przepchał się w polu karnym, doszedł do prostopadłej piłki... Miał naprawdę dobrą rundę. Zresztą, nie dziwię się, że Polonia sięgnęła po tę trójkę. Miała ogromny wpływ na naszą grę ofensywną, a Górnik wiosną grał w wielu meczach naprawdę dobrą piłkę. Wracając do pytania, wskazałbym na Grześka Bonina. Może nie jest kandydatem na gwiazdę ligi, ale myślałem, że będzie pewniakiem, bardzo solidnym punktem Polonii. U nas nie miał konkurencji, choć czasami miał słabszy mecz. Po nim był lepszy. W Polonii tych ostatnich nie jest wiele i też szybko stał się tylko zmiennikiem.

W sobotę wam "zaszkodzą"?
- Myślę, że na odpowiednich pozycjach też mamy dobrych zawodników. Za Jeża gra przesunięty do przodu Olek Kwiek. I gra bardzo dobrze, choć uciekam od takich porównań. Każdy piłkarz jest inny. Czy "zaszkodzą"? Oby nie. Wiemy na co ich stać, pytanie, kto z nich wyjdzie na boisko. Ich gra w Zabrzu to już przeszłość. Teraz trzymam kciuki za chłopaków, których mamy. Mają kapitalną okazję pokazać, że są nawet lepsi. Poza tym Górnik czeka na punkty.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online