Jesień na Roosevelta

Dziś zabrzanie wysyłają oficjalne pismo do komisji licencyjnej w związku ze zmniejszeniem pojemności obiektu.
Nie ma już na Roosevelta części trybun, na których przez lata stał stary zegar (spłonął w latach 90-tych). Kiedy wczoraj piłkarze Górnika rozgrywali o 17:00 sparing z Rozwojem Katowice, o którym wcześniej nikt nie informował, na trybunach siedziało kilkadziesiąt osób. Okazało się, że nie przyszli na mecz, tylko… oglądać prace rozbiórkowe. Jest praktycznie przesądzone, że podczas meczu z Ruchem kibice nie zobaczą już śladu po szesnastu sektorach, które są obecnie wyburzane.

Rozumiem, że z Ruchem gracie na Roosevelta?
- To już przesądzone – mówi dyrektor wykonawczy Górnika, Krzysztof Maj. – Choćby ze względów proceduralnych nie ma już od tygodnia mowy, by grać na innym stadionie. Taką zmianę trzeba zgłaszać w odpowiednich urzędach miesiąc przed meczem. Zagramy w Zabrzu z Ruchem, na pewno z Jagiellonią i prawdopodobnie dwa pozostałe do rozegrania w tym roku mecze, z Lubinem i Śląskiem.

Gdyby jednak do derbów był jeszcze miesiąc…
- Pewnie trwałaby dyskusja, choć nie potrafię powiedzieć, jaki byłby jej efekt, bo konsultowalibyśmy ją w szerszym gremium. W rachubę tak naprawdę wchodzą dziś dwa stadionu. W Katowicach i przede wszystkim w Wodzisławiu. Myśleliśmy o Rybniku, ale tamtejsza murawa wyklucza rozgrywanie meczów ekstraklasy. Stadion w Gliwicach nie jest jeszcze gotowy.

W Zabrzu mecz może obejrzeć 3000 ludzi, w Wodzisławiu pięć, może sześć. Taka przeprowadzka miałaby sens?
- Faktycznie, różnica wielka nie jest. Pamiętajmy jednak, że w okręgu rybnickim mamy tysiące kibiców. O frekwencję mimo wszystko byłbym spokojny. Musimy jednak przede wszystkim pamiętać o tym, że nie spełnimy już za dwa tygodnie wymogów komisji licencyjnej, więc niezależnie od tego, czy chcemy czy nie chcemy się wyprowadzać, wariant rezerwowy musi być brany pod uwagę.

Wracamy do 3000 siedzisk…
- No właśnie. To minimum licencyjne, z czego tysiąc siedzisk musi być pod dachem. My zgłosiliśmy do komisji licencyjnej obiekt gotowy przyjąć 3500 osób, ale już zostały zdemontowane krzesełka na dwóch sektorach graniczących z trybuną główną, bo taki były wymogi wykonawcy.

Ile macie dziś siedzisk?
- Trochę ponad 2000, czyli za mało. Część zostanie teraz przemontowana w sektory, które wciąż są do dyspozycji kibiców. Może zbliżymy się do 3000, co łatwe nie będzie. Mniej więcej za dziesięć dni te prace powinny być wykonane. Dziś wysyłamy do komisji licencyjnej pismo informujące o zmianach. Spodziewamy się z jej strony lustracji i wydania opinii.

Żadnych obaw?
- Raczej wiara w jej dobrą wolę. Przecież to nie jest nasz kaprys, tylko wymóg wykonawcy, związany z rozpoczętą budową, która trwa. Fanów gości z naturalnych względów nie wpuszczamy, liczba siedzisk zbliży się do 3000. Myślę, że do końca rundy dostaniemy zgodę na organizację meczów, a zimą będziemy myśleć, co dalej. W kolejnym sezonie sprawa może być o tyle prostsza, że jesienią 2012 roku możemy częściej grać na wyjazdach, pamiętając, że wiosną obiekt powinien być już gotowy. Najtrudniejszy będzie ten sezon.

Kiedy zaczniecie sprzedawać bilety na derby z Ruchem?
- Kiedy tylko zamontujemy wspomniane siedziska między istniejące sektory. Wtedy dopiero dokładnie policzymy, ile możemy wpuścić ludzi. Wierzę, że dopingujących piłkarzy. Nie wyobrażam sobie derbów z Ruchem bez dopingu.

Ci, którzy przyjdą, co zobaczą wokół?
- Mógłbym powiedzieć, że… nic. Starego stadionu tak naprawdę już nie będzie, poza krytą trybuną i dwoma sektorami przy niej. Wykonawca twierdzi, że wyburzenie całości zajmie do dwóch tygodni. Powiem więcej, derby będą ostatnim meczem z dwoma masztami oświetleniowymi po wschodniej stronie obiektu. Na meczu z Jagiellonią będą już stały dwa prowizoryczne maszty ustawione na bieżni, oczywiście o odpowiedniej mocy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online