Górnik z Kompanią na rok z możliwością przedłużenia na kolejne lata

W nadchodzącym sezonie piłkarze zabrzańskiego Górnika będą biegać po murawie w koszulkach, na których znajdzie się logo Kompanii Węglowej, czyli największej spółki węglowej w Europie. Umowę na mocy, której Kompania została partnerem strategicznym klubu, podpisano w czwartek (28 lipca) w siedzibie spółki w Katowicach. 

Kontrakt ze strony Kompanii Węglowej parafowali prezes Joanna Strzelec- Łobodzińska oraz wiceprezes Krzysztof Brejdak. Górnika na spotkaniu reprezentowali natomiast prezes Tomasz Młynarczyk oraz wiceprezes Krzysztof Grabowski i to oni złożyli swoje autografy pod stosownymi dokumentami. Biznesowym poczynaniom przedstawicieli obu zarządów bacznie z boku przyglądał się…Jorguś czyli górnik będący maskotką Górnika Zabrze.

Współpraca pomiędzy spółką a klubem będzie trwać przez najbliższy sezon z możliwością przedłużenia na kolejne lata. Opcja ta będzie jednak uzależniona od wyników klubu oraz od tego czy umowa spełni promocyjne oczekiwania Kompanii Węglowej.

W czasie podpisywania umowy rozmawiano sporo o przyszłości zabrzańskiego klubu i o zaplanowanej na jutro prezentacji zabrzańskiej drużyny, która odbędzie się w kopalni Guido. Prezes Górnika wspomniał, że pojawią się na niej legendarni zawodnicy Górnika Zabrze, których występy, z zapartym tchem, śledziła kilkadziesiąt lat temu cała Polska. Prezes Joanna Strzelec-Łobodzińska zauważyła także, że w Polsce nie ma bardziej utytułowanej drużyny piłkarskiej. Górnik w końcu 14 razy zostawał mistrzem kraju.

Prezes Młynarczyk wspomniał także o Łukaszu Podolskim - niemieckim piłkarzu polskiego pochodzenia, który jest sympatykiem zabrzańskiego klubu. Podolski zapowiedział bowiem, że chciałby zakończyć swoja karierę właśnie w Zabrzu. Prezes Strzelec-Łobodzińska zażartowała, że nie ma sensu tak długo czekać i może już do Górnika należy sprowadzić słynnego napastnika.

- Kompania przyjęła nową strategie działania. Wyznaczyliśmy w niej trzy cele. Jednym z nich jest właśnie większy kontakt z otoczeniem, w którym działamy i budowanie nowego wizerunku spółki. Partnerstwo z Górnikiem Zabrze jest jednym z działań mających przyczynić się do realizacji tego celu. To klub z wielkimi tradycjami i wiem, że wśród naszych pracowników ma wielu sympatyków. Od władz klubu otrzymałam koszulkę Górnika z numerem siedem, o ile mi wiadomo to z takim numerem grają pomocnicy. Jestem pewna, że Kompania będzie pomocna Górnikowi - powiedziała portalowi nettg.pl Joanna Strzelec-Łobodzińska, prezes Kompanii Węglowej. Na pytanie na temat swojej piłkarskiej wiedzy pani prezes powiedziała, że śledziła boje Górnika w europejskich pucharach, bo tym wówczas żyła cała Polska, a teraz na nowo będzie przyglądać się poczynaniom piłkarzy z Zabrza.

- Mogę powiedzieć, że ten cały splot zdarzeń jaki ma miejsce to chyba zasługa opatrzności, a może przede wszystkim św. Barbary. Pierwszym takim sygnałem był wybór Jorgusia przez kibiców na maskotkę naszego klubu. Potem, zanim jeszcze pojawiły się informację o możliwości współpracy z Kompanią Węglową, zadecydowaliśmy, że prezentacja drużyny przed sezonem 2011/2012 odbędzie się w kopalni Guido. Teraz parafowaliśmy umowę o partnerstwie z Kompanią Węglową. Te wydarzenia pokazują, że coraz więcej górniczych akcentów pojawia się w naszym klubie. Można powiedzieć, że wracamy do korzeni i mam nadzieje że ta dobra passa będzie dalej trwać - powiedział Tomasz Młynarczyk, prezes Górnika Zabrze.


(fot. Maciej Dorosiński / Trybuna Górnicza)


źródło: Trybuna GórniczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online