Koźmiński szczerze o polskiej piłce

Marek Koźmiński, który wrócił do polskiej ekstraklasy uważa, że nie widać zawodników mogących zastąpić w reprezentacji zawodników pokroju Świerczewskiego, Kałużnego, czy Koźmińskiego - czytamy w "Tempie". 
Zagadnięty przez dziennikarza "Tempa", że tych można szukać wśród piłkarzy Wisły Kraków, odparł: "A co oni osiągnęli?"

"To, że wyeliminowali Parmę, Schalke i powalczyli z Lazio będziemy pamiętać, jako kibice polskiego futbolu. Czy jednak Wisła spełniła się w Pucharze UEFA? Nie. Czy mogła i powinna osiągnąć jeszcze więcej? Jak najbardziej! A co wiślacy zagrali z Belgią, Łotwą, czy Węgrami? Niby po Mundialu Świerczewski miał być skończony. I co? Sięgnął po niego Boniek, sięgnął także Janas. I nie chcę mówić, jaki to Świerczewski jest dobry, albo jaki jest słaby. Jest jaki jest, ale lepszych nie ma. Kto ma grać ze Szwecją? Burkhardt? Widziałem go ostatnio w meczu Górnik - Amica i jedno co mi się nasuwa, to, że jest miękki w grze" - powiedział Koźmiński.

"Zawsze będę bronił tego pokolenia. Jestem z niego - wspólnie coś osiągnęliśmy. My nie chcemy grać w reprezentacji za zasługi. Nie widzę lepszych" - dodał.

"Moje pokolenie dalej prezentuje klasę, która uprawnia do gry w reprezentacji. Trochę z nas zgrane karty, ale jeszcze nie jesteśmy skończeni... Wypaliliśmy się, to ludzkie, to normalne. W Polsce jednak łatwo kreuje się gwiazdy. Ktoś tam raz dobrze kopnął piłkę i już jest gwiazdą. A ktoś ma za sobą spore osiągnięcia, ma nazwisko - tego od razu się dołuje. Każde potknięcie się rozdmuchuje. Odczuwam to na własnej osobie" - zakończył.

źródło: TempoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online