Forum
 

Młynarczyk: Nie wiem, czy za wszelką cenę musimy pozyskiwać piłkarzy

Górnik po sezonie został osłabiony odejściem trzech podstawowych graczy. Grzegorz Bonina, Robert Jeż i Daniel Sikorski przeszli do Polonii Warszawa. Bonin jako "wolny" zawodnik, bo skończył mu się kontrakt, a pozostali dwaj zostali sprzedani.
W zamian wypożyczony do śląskiego klubu miał być napastnik „Czarnych Koszul” Daniel Gołębiewski, jednak na razie na treningu podopiecznych Adama Nawałki go zabrakło. 
- Nie wiem, czy za wszelką cenę musimy pozyskiwać piłkarzy, biorąc pod uwagę kadrę, jaką dysponujemy i politykę oszczędnością, którą chcemy prowadzić. Dysponujemy ciekawym zapleczem młodzieżowym - powiedział prezes Górnika Tomasz Młynarczyk.
Na pierwszym treningu pojawił się bramkarz Boris Pesković, który grał w Zabrzu trzy lata wcześniej, a ostatnio bronił barw słowackiego Tatrana Preszów. Słowak ma szanse na angaż, bowiem dwaj bramkarze - Sebastian Nowak i Adam Stachowiak - zostali wystawieni przez władze klubu na listę transferową i "zesłani" na zajęcia drużyny Młodej Ekstraklasy
- Peskovic jest na testach. Jeśli zaprezentuje formę odpowiednią na polską ekstraklasę, to go zatrudnimy - dodał. Przyznał, że w kwestii wypożyczenia Gołębiewskiego z Polonii jest jedynie ustne porozumienie z prezesem warszawskiego klubu Józefem Wojciechowskim. - Ale pan Wojciechowski zawsze powtarza, że słowo jest dla niego najważniejsze - oświadczył Młynarczyk.
Piłkarze Górnika pojadą latem na dwa zgrupowania, najpierw do Zakopanego a potem do Słowenii.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online