Forum
 

Górnik wznowił treningi z nowymi piłkarzami

We wtorkowy poranek Górnik Zabrze rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 25 piłkarzy, w tym trzy nowe nazwiska. Chodzi o Borisa Peškoviča, Arkadiusza Milika i Wojciecha Króla. 

Największy ruch zrobił się w zabrzańskiej bramce. Nie trenowali Adam Stachowiak i Sebastian Nowak, którzy kilka tygodni temu zostali wystawieni przez klub na listę transferową. Z wypożyczenia do Ruchu Radzionków wrócił z kolei Łukasz Skorupski, a po trzyletniej przerwie na Roosevelta zawitał wspomniany Boris Peškovič, który ostatnio reprezentował barwy słowackiego Tatrana Prešov. Jeśli się sprawdzi w kilkudniowych testach, to zostanie w Zabrzu na dłużej. Obsadę bramkarską na pierwszym treningu uzupełnili Mateusz Sławik oraz junior Marcin Michalak.

Podobnie jak Skorupskiemu, wypożyczenie do "Cidrów" skończyło się też stoperowi Kamilowi Szymurze. Trenował też grający ostatnio w Resovii Mateusz Kantor oraz kapitan zespołu Młodej Ekstraklasy w poprzednim sezonie Maciej Kiełtyka. Zabrakło z kolei wystawionego na listę transferową Mariusza Jopa.

Blisko przejścia do Górnika są natomiast 17-latkowie z Rozwoju Katowice Arkadiusz Milik i Wojciech Król. Obaj jeszcze w środę wystąpili w meczu półfinałowym mistrzostw Polski juniorów młodszych i po wygranym dwumeczu nad Zagłębiem Lubin awansowali do turnieju finałowego. Jeszcze w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu reprezentowali barwy Górnika w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, a w czwartek uczestniczyli jednak w inauguracyjnym treningu w Zabrzu. Z kolei o mistrzostwo Polski w kategorii U-19 walczą z Górnikiem Bartosz Kopacz i Rafał Pietrzak, którzy dołączą do pierwszego zespołu w późniejszym terminie.

Z zespołem trenuje już Michał Jonczyk, który wyleczył poważną kontuzję kolana, ale na treningi z piłką będzie musiał jeszcze poczekać tydzień lub dwa. W Zabrzu pojawił się także Maciej Bębenek, ale on do pełnej sprawności wróci najpewniej we wrześniu.

Kadra Górnika na pierwszym treningu:

Bramkarze: Marcin Michalak, Boris Peškovič, Łukasz Skorupski, Mateusz Sławik.

Obrońcy: Adam Banaś, Michael Bemben, Adam Danch, Mateusz Kantor, Maciej Kiełtyka, Mariusz Magiera, Maciej Mańka, Michał Pazdan, Kamil Szymura.

Pomocnicy: Michal Gašparík, Piotr Gierczak, Michał Jonczyk, Wojciech Król, Aleksander Kwiek, Adam Marciniak, Arkadiusz Milik, Gabriel Nowak, Mariusz Przybylski, Marcin Wodecki.

Napastnicy: Mateusz Zachara, Tomasz Zahorski.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online