Tomasz Zahorski odchodzi z Górnika

Tomasz Zahorski po czterech latach, mimo ważnej jeszcze przez rok umowy, odchodzi z Górnika Zabrze. - Rozwiązujemy kontrakt z napastnikiem - zdradza prezes klubu Tomasz Młynarczyk.
– W zasadzie to już niemal wszystkie szczegóły zostały dograne, więc odejście Zahorskiego jest przesądzone – dodaje.
Z informacji "PS" wynika, że piłkarz zrezygnował z zaległości (trzy miesięczne pensje plus premie). Chodzi o kwotę rzędu 350 tys. zł. Gdy tylko wszystkie formalności zostaną załatwione, Zahorski podpisze umowę z Jagiellonią Białystok.
Wychowanek Pisy Barczewo do Zabrza trafił latem 2007 roku. Pierwszy sezon, w którym rozegrał 30 spotkań i strzelił 10 goli, był w jego wykonaniu najlepszy. Napastnik znalazł się nawet w kadrze na EURO 2008. Po powrocie z mistrzostw chciał go kupić Anderlecht Bruksela, ale Górnik wycenił gracza na 1,5 mln euro i to ostudziło zapał Belgów. Dziś wiadomo, że zablokowanie wtedy transferu było dużym błędem. Zahorski obniżył bowiem loty, a wiosną 2009 roku doznał kontuzji, która na pół roku wyłączyła go z gry. W 2010 roku strzelił osiem goli w I lidze i cztery po powrocie Ślązaków do ekstraklasy. Zimą trener Adam Nawałka mówił, że 27-letni zawodnik jest jego numerem jeden w ataku. Jednak wiosną Zahorskiemu nic się nie układało. Szybko stracił miejsce w wyjściowym składzie na rzecz Daniela Sikorskiego. Najlepszy występ zaliczył w 30. kolejce (4:0 z Widzewem). Jednak ten mecz niczego nie zmienił. Zahorski już przekazał Nawałce, że czuje się wypalony. Szkoleniowiec ma chyba podobne zdanie, bo w rozmowie z prezesem Młynarczykiem przyznał, że nie będzie trzymał gracza na siłę. Górnik będzie jeszcze próbował wyrwać od Jagiellonii jakieś pieniądze za transfer (chodzi o ok. 100 - 150 tys. zł), ale przy Roosevelta nikt nie będzie stawiał tej sprawy na ostrzu noża. Samo zejście Zahorskiego z listy płac oznacza, że zabrzanie do końca roku zaoszczędzą przynajmniej 0,5 mln zł.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online