Górnik - Śląsk: Pojedynek napastników

Daniel Sikorski chce pokazać Śląskowi, że pomylił się nie podpisując z nim kontraktu. Cristian Omar Diaz udowodnić, że jest dobrym graczem.
Mecz w Zabrzu będzie miał dodatkowy podtekst z uwagi na występujących w nim napastników. Najlepszy strzelec gospodarzy Daniel Sikorski był przed podpisaniem kontraktu z Górnikiem na testach przy Oporowskiej. W Śląsku gracz rezerw Bayernu Monachium nie przekonał trenerów. Natomiast wydali 200 tys. dolarów na Cristiana Omara Diaza z ligi boliwijskiej.

O obu zawodnikach jest obecnie głośno. Sikorski strzelił w ostatnich czterech kolejkach dwa ważne gole. Jednym przyczynił się do sensacyjnej wyjazdowej wygranej zabrzan z Wisłą (2:0). Drugim wyrwał w ostatnich sekundach meczu zwycięstwo Legii (1:1). A Diaz? Dwa razy pokonał bramkarza PGE GKS Bełchatów w meczu, który awansował Śląsk na drugie miejsce w tabeli.

- Z Sikorskim mieliśmy pewien problem, bo pojawił się u nas w takim „martwym" okresie lata, kiedy żaden szanujący się zawodnik nawet nie powinien jeździć na testy. Nawet nie mieliśmy możliwości porządnie go sprawdzić - wspomina Paweł Barylski, rok temu asystent Ryszarda Tarasiewicza, a dziś pracujący w sztabie Oresta Lenczyka.

Co ciekawe, kiedy Diaz doznał poważnej kontuzji stawu skokowego, a w zimie Orest Lenczyk z hukiem wyrzucił z drużyny Vuka Sotirovicia, Śląsk wykonał kolejne podejście pod napastnika zabrzan. Ale już nie pod Sikorskiego, a Tomasza Zahorskiego. Górnik zażądał jednak za byłego reprezentanta Polski 1,2 mln zł i rozmowy zostały przerwane praktycznie na starcie.

Wrocławianie jesienią rozbili zabrzan w drobny mak (4:0), jednak Lenczyk przed wczorajszym wyjazdem na mecz zdecydowanie przestrzegał przed nadmiernym optymizmem.

- Biorąc pod uwagę wyniki Górnika na własnym stadionie oraz ostatnie rezultaty tej drużyny, to nie my będziemy w piątek faworytem. W tej chwili absolutnie nie wspominałbym ostatniego meczu pomiędzy Śląskiem a Górnikiem. Tamten wysoki wynik nie ma teraz zupełnie znaczenia. Głównie dlatego, że z różnych powodów nie mogę wystawić takiej samej jedenastki jak jesienią - zaznacza szkoleniowiec Śląska.

Może natomiast ustawić „betonową" obronę i grać długie piłki na Diaza. Argentyńczyk wielokrotnie podkreślał, że taki styl preferował boliwijski klub San Jose Oruro, w barwach którego dwukrotnie sięgnął po koronę króla strzelców tamtejszej ligi.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]