Forum
 

Transfer ratunkowy Górnika

Sprzedaż Daniela Sikorskiego będzie dla działaczy Górnika Zabrze celem numer 1 w letnim oknie transferowym. Transfer Sikorskiego pozwoli Górnikowi załatać dziurę budżetową.
- Na razie nie ma listy transferowej, ale wszyscy widzimy, że zainteresowanie tym zawodnikiem jest duże i stale rośnie. Jak pojawi się oficjalnie jakaś interesująca oferta, to na pewno się jej uważnie przyjrzymy. Zresztą ja nigdy nie mówiłem, że jakiś piłkarz nie jest na sprzedaż - stwierdza prezes Tomasz Młynarczyk.
Górnik długo na propozycje czekał nie będzie. Coraz głośniej mówi się o tym, że Sikorskiego widzą u siebie zarówno Legia Warszawa (trener Maciej Skorża komplementował zawodnika na konferencji prasowej po ostatnim spotkaniu Legii z Górnikiem, 1:1), jak i Lech Poznań.
Na Roosevelta przyjeżdżają też skauci zagranicznych klubów. Podczas ostatniego meczu na trybunach zasiedli przedstawiciele angielskiego Fulham i niemieckiego Hamburger SV. Chociaż trzeba uczciwie przyznać, że akurat w tym przypadku, to nie wiadomo, czy oglądali Sikorskiego, czy może innych zawodników. - Żaden z zagranicznych obserwatorów nam się nie spowiadał, a my nie dopytywaliśmy o kogo im chodzi - mówią w klubie.
Jakby jednak na sprawę nie spojrzeć, to Sikorski musi w lecie odejść, by ratować finanse Górnika. Decyzja komisji licencyjnej, która odrzuciła wniosek śląskiego klubu powinna tylko przyspieszyć działania w tym względzie. Zabrzanie muszą bowiem przekonać działaczy z PZPN, że w najbliższych rozgrywkach nie będą mieli kłopotów z zapewnieniem finansowej płynności.
Miesięczny koszt utrzymania drużyny wynosi 1,5 mln zł, co daje 18 mln zł na sezon. Tych pieniędzy w kasie nie ma. Środki z Canal + oraz wsparcie Allianz to za mało. W budżecie koniecznie muszą się pojawić dochody z transferów. Dziś najbardziej łakomym kąskiem jest Sikorski. W jego kontrakcie znajduje się klauzula odstępnego w wysokości miliona euro. Wydaje się jednak, że suma transferowa nie przekroczy 1,5 mln zł. Górnik nie może blokować Sikorskiego z dwóch powodów. Po pierwsze zawodnik przenosząc się do polskiej ligi zrezygnował z 10000 euro miesięcznie w rezerwach Bayernu Monachium, na rzecz 20000 zł. Poza tym piłkarz już teraz, gdyby się uparł, mógłby ubiegać się o rozwiązanie kontraktu z winy klubu, bo w Zabrzu nie płacą od 4 miesięcy.

Zadecydował Gilewicz
Ze spodziewanego transferu Sikorskiego bardzo cieszy się były prezes Łukasz Mazur. - Kiedy rok temu sprowadzaliśmy tego gracza, to mieliśmy negatywne opinie na jego temat z Wisły Kraków, Śląska Wrocław i Lechii Gdańsk. Entuzjastyczne oceny otrzymał z Austrii, a zróżnicowane z Niemiec. Szalę przeważyły słowa Radka Gilewicza i kilku znajomych Tomka Wałdocha. Dziś Górnik może na nim całkiem nieźle zarobić. To dobrze, bo już od trzech lat nie było znaczących transferów, a zmiana tego stanu rzeczy postawi klub na nogi - ocenia Mazur.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online