Forum
 

Wszyscy zaskoczeni składem Górnika w meczu z Legią

Robert Jeż może spodziewać się powołania do reprezentacji Słowacji. Z kolei Sikorski i Stachowiak spodobali się wysłannikom zachodnich klubów.
- Suma szczęścia zwykle równa się zero - mówił po meczu z Legią trener Adam Nawałka, wracając do jesiennego meczu obu drużyn w Warszawie. Zabrzanie prowadzili wtedy 1:0, by przegrać 1:2. Legia obie bramki strzeliła w ostatnich minutach meczu. We wtorek w doliczonym czasie gry zremisował Górnik. Porównanie nie do końca jest trafione. Wtedy - choć Górnik prowadził - to Legia dominowała na boisku. W Zabrzu było podobnie. Goście zdominowali mecz i byli w każdym elemencie gry lepsi od Górnika. - Możemy mieć pretensje tylko do siebie. Graliśmy dobry mecz, jeden z lepszych wiosną. Trzeba było wcześniej strzelić drugą bramkę - to z kolei opinia trenera Macieja Skorzy.

Wszyscy zaskoczeni
Andrzej Iwan, który przyjechał we wtorek do Zabrza, przyznał, że zaskoczyła go Legia. - Pozytywnie. Grała świetną piłkę. Pomijam umiejętności, bo te piłkarze Legii mają większe niż Górnika. Byli jednak lepsi pod względem wolicjonalnym. To goście walczyli o każdą piłkę, jeździli na czterech literach, grali z wielkim zaangażowaniem. Górnik tak naprawdę w ten mecz "nie wszedł". Do 93 minuty. Remis zawdzięczają Stachowiakowi, grze do końca i wielkiemu szczęściu. Skład Górnika? Chyba dla każdego był zaskoczeniem.
Trener Nawałka tłumaczy, że grając w rytmie sobota-wtorek-piątek, dał odpocząć kilku zmęczonym piłkarzom. Takiej rewolucji nie spodziewał się jednak nikt. W porównaniu z najlepszym meczem zabrzan w tym sezonie, czyli wygranej z Wisłą w Krakowie, Nawałka wymienił pięciu zawodników. - Wszyscy byli zaskoczeni, kiedy trener podał wyjściowy skład - mówili po meczu piłkarze.

Weiss rozmawiał z Jeżem
- Adam zna ich najlepiej, widzi każdego dnia na treningu. Można jednak odnieść wrażenie, że mecz z Polonią jest dla Górnika ważniejszy niż z Legią w Zabrzu - dodaje Iwan. Do Zabrza przyjechał we wtorek Vladimir Weiss, trener reprezentacji Słowacji. Ponoć główny kandydat do prowadzenia Legii Warszawa. Na pewno chciał jednak obejrzeć w akcji Roberta Jeża i Michała Gasparika. Słowacy jednak nie wyszli na boisko w podstawowej jedenastce. - Jeżeli trener Słowaków chce ich zobaczyć to zapraszam do Bytomia w piątek - otwarcie powiedział Nawałka. Jeża ostatecznie na boisko wpuścił i po jego strzale gola na 1:1 strzelił Daniel Sikorski. Słowak po spotkaniu rozmawiał z Weissem. Usłyszał, że trener kadry widział jego grę w Krakowie i poważnie myśli o powołaniu Jeża na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Andorą i Macedonią.

Promocja Stachowiaka
Na trybunach przy Roosevelta siadło we wtorek kilku menedżerów zachodnich klubów. Tym z Fulham wpadł ponoć w oko Daniel Sikorski. Podobała się też gra Stachowiaka, który faktycznie zagrał najlepszy mecz od chwili przeprowadzki do Zabrza. Być może to będą piłkarze, których Górnik będzie chciał latem sprzedać w pierwszej kolejności. Jeżeli tak, to akurat ta dwójka po generalnie bardzo słabym meczu Górnika, mogła zapisać przy swoim występie plus. - Graliśmy słabo, Legia była praktycznie przez cały mecz lepsza. Piłka bywa jednak przewrotna. Gol należał nam się tylko za determinację i wiarę, że możemy odwrócić beznadziejną sytuację - przyznał Stachowiak. W podobnym tonie mówił Adam Danch. - Dobrze, że Adam bronił na takim poziomie. Gdyby Legia strzeliła gola na 2:0 to nie mielibyśmy wiele do powiedzenia. Mam nadzieję, że taki mecz nam się już w tym sezonie nie zdarzy.
We wtorek z powodu kontuzji nie byli nawet w meczowej osiemnastce Michał Pazdan i Tomasz Zahorski. Byś może wrócą na jutrzejszy mecz z Polonią Bytom. Górnikowi tymczasem spadł niespodziewany prezent. Canal+ pokaże bezpośrednio mecz zabrzan ze Śląskiem, a to kolejny zastrzyk gotówki. We wtorek na mecz z Legią w kasach zabrakło biletów. Ze Śląskiem zabrzanie zagrają w przyszły piątek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online