Forum
 

Stadion i sponsor

Na poniedziałkowej sesji rady miasta ma być głosowany sposób finansowania budowy nowego stadionu. Okazuje się, że tańsza, nawet o kilkanaście procent jest formuła, kiedy wspólnie budowę finansują bank i fundusz inwestycyjny.
By do tego doszło, musi zostać zmieniona uchwała RM. Biorąc pod uwagę, że prezydent ma w radzie większość, powinna to być formalność. Budowę chcą finansować dwa banki i między nimi rozstrzygnie się przetarg. - Budowa nie jest zagrożona - krótko mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza. Odnotujmy, że już dziś ma zostać rozstrzygnięty konkurs na inżyniera budowy, a 28 maja najważniejszy przetarg, na wykonanie inwestycji, czyli wybudowanie nowego stadionu przy Roosevelta. Nieoficjalne informacje mówią, że koszt budowy może być nawet do trzydziestu procent niższy niż zakłada kosztorys. W kuluarach sporo mówi się o przyszłości Górnika. Ponoć trwają rozmowy z jednym z koncernów energetycznych, który miałby zostać udziałowcem klubu, jednym z trzech, obok gminy i Allianz Polska. Sprawa ma się rozstrzygnąć w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online