Forum
 

Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Maciej Skorża (trener Legii): To był nasz dobry mecz, jeden z lepszych na wyjeździe w tej rundzie. Mieliśmy przewagę, stwarzaliśmy sytuację, a pretensje możemy mieć tylko do siebie. Strzał w ostatnich sekundach zabrał nam dwa punkty, dlatego jesteśmy wściekli. Dwa punkty mieliśmy w garści, ale nam "odjechały". 
Nie mam pretensji do Kucharczyka za zmarnowaną okazję, bo sytuacji do zdobycia gola mieliśmy dużo więcej. Wiadomo było, że Górnik będzie szukał jakiegoś rozpaczliwego zagrania i tak też się stało. Nikogo nie obwiniam indywidualnie, jeśli już to całą drużynę o to, że nie potrafiła utrzymać korzystnego rezultatu.
Latem mieliśmy propozycje pozyskania wielu zawodników, w tym faktycznie Daniela Sikorskiego. Sikorski potrzebował jednak szansy na udowodnienie swoich umiejętności. Trudno powiedzieć czy w Legii by ją dostał. W Górniku gra i robi postępy.

Adam Nawałka (trener Górnika): Stare piłkarskie powiedzenie mówi, że suma szczęścia zawsze wynosi zero. Tyczy się to pechowej porażki z Legią w Warszawie i dziś to my odzyskaliśmy punkt rzutem na taśmę. Mieliśmy szczęście i Adama Stachowiaka w bramce. Brawa za determinację i walkę do samego końca o jeden punkt. Legia była zespołem lepszym w każdym elemencie gry. Z tego punktu bardzo się cieszymy, remis traktujemy w kategoriach zwycięstwa. Teraz myślimy już o meczu z Polonią Bytom, do którego zostały nam dwa dni.
Zmiany w składzie? Mieliśmy na uwadze fakt, że rozgrywamy trzy mecze w ciągu sześciu dni, a niektórzy zawodnicy narzekali na urazy i widać było zmęczenie. Chcieliśmy wprowadzić do gry zawodników świeżych i to się udało. Legia była dziś bardzo dobrze dysponowana. Patrzymy na następne spotkania, końcówka ligi nabiera tempa, a my chcemy zdobyć jak największą ilość punktów - stąd ta strategia.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online