Forum
 

Sikorski: Powalczyć o podium

- Cały czas podkreślaliśmy, że walczymy o utrzymanie, ale w obecnej sytuacji naszym celem jest miejsce na podium - mówi UEFA.com Daniel Sikorski. Dzisiaj jego Górnik zagra z Legią.
Daniel Sikorski jest doceniany nie tylko w Zabrzu. Jego świetną grę dostrzegają także inni piłkarze i trenerzy z Ekstraklasy. Po meczu Legii z Górnikiem w Warszawie chwalił go szkoleniowiec Maciej Skorża. Snajper z Roosevelta opowiada o najbliższym "wyjątkowym" spotkaniu, planach na przyszłość oraz tajemnicy coraz lepszej formy.

Wystąpi pan we wtorkowym meczu? W Poznaniu opuścił pan murawę ze względu na kontuzję łuku brwiowego.

Daniel Sikorski: - Podjęliśmy decyzję, że będę grał. To zderzenie z piłkarzem Lecha nie było przyjemne, ale taki jest futbol. Uraz dość nietypowy, ale walczy się o każdą piłkę i tak samo będzie w najbliższym meczu.

To dla pana drugi pojedynek przeciwko Legii Warszawa.

- Jest to dla mnie wyjątkowe spotkanie, ponieważ grał tam mój tata i taki mecz wyzwala we mnie dodatkowe emocje. W pierwszym spotkaniu udało mi się strzelić gola, ale niestety przegraliśmy, więc nie miałem powodów do zadowolenia.

W tym pojedynku jesienią jeszcze na kilka minut przed końcem prowadziliście w Warszawie, a wróciliście do Zabrza bez punktów. Czy długo siedziała wam w głowach tamta przegrana?

- Nie było to miłe uczucie i na pewno nie było łatwo o tym zapomnieć. Teraz jednak już każdy „wykasował” tamto spotkanie ze swojej głowy i koncentruje się na najbliższym meczu, jak na każdym następnym. Nikt nie myśli o rewanżu za jesień, lecz o tym, aby sięgnąć po bardzo ważne dla nas trzy punkty. Jeśli miałbym wybrać między moim golem, a zwycięstwem drużyny, to zdecydowanie wolę to drugie. Najważniejszy jest zespół i zwycięstwo, a ja na przykład mógłbym dołożyć do tego asystę i byłoby idealnie.

Zwykle, gdy tata przyjeżdża na mecze, to pan strzela gola. Tak też było na Łazienkowskiej. Pojawi się na wtorkowym spotkaniu?

- Tak się akurat składa, że zawsze trafiałem do siatki, kiedy wspierał mnie z trybun, ale zdobywałem też bramki, gdy nie oglądał mojej gry na stadionie. Teraz będzie najprawdopodobniej śledził mecz w telewizji. Przed spotkaniem oczywiście do niego zadzwonię. On zawsze służy mi radą i daje mi cenne wskazówki.

Skąd u pana w ostatnich tygodniach tak dobra dyspozycja?

- Mobilizuje mnie nowa dziewczyna, ale jej imienia nie zdradzę (śmiech). A tak na poważnie, to ciężko pracuję na treningach i mam więcej zaufania od sztabu szkoleniowego. Daję z siebie wszystko i staram im się za nie odwdzięczyć. Przychodząc do Górnika, za cel postawiłem sobie, że z każdym tygodniem będę grał coraz lepiej i chciałbym to kontynuować.

Optymalnie byłoby poprawić jeszcze skuteczność, choć i tak jest pan najlepszym strzelcem w zespole.

- Faktycznie tych sytuacji w meczach mam sporo i muszę starać się większość z nich wykorzystywać. To też pokazuje ile ciężkiej pracy jeszcze przede mną. Trzeba cały czas doskonalić się na treningach.

Maciej Skorża, trener Legii, powiedział, że widzi przed panem świetną przyszłość. Pojawiły się pogłoski, że latem może pojawić się oferta ze stolicy...

- Szczerze? Aktualnie w ogóle o tym nie myślę. Staram się koncentrować tylko na każdym najbliższym meczu. Futbol jest bardzo nieprzewidywalny. Na razie chcę jak najlepiej grać w Górniku, a w przypadku jeśli pojawią oferty, to będę je rozpatrywał dopiero po zakończeniu sezonu.

Jaki cel stawia sobie Daniel Sikorski przed końcówką tego sezonu?

- Nie jestem specjalnie nastawiony na zdobycie konkretnej liczby goli. Najważniejszy jest dla mnie zespół. Za nami kilka trudnych spotkań i kolejne ciężkie jeszcze przed nami. Chcę, abyśmy zdobyli w nich jak najwięcej punktów. Idealnie byłoby zainkasować trzy z Legią, ponieważ gramy u siebie i na pewno przyjdzie mnóstwo kibiców, którzy jak zawsze będą nas bardzo głośno wspierać. Cały czas mówiliśmy w tym sezonie o utrzymaniu, ale w obecnej sytuacji naszym celem jest podium. Mamy szansę, aby o nie powalczyć.

źródło: uefa.comRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online