Forum
 

Górnik bliski zakończenia konfliktu z piłkarzami

Damian Gorawski zgodził się odejść z Górnika Zabrze pod warunkiem otrzymania zaległych 770 tysięcy złotych. Podobnie ma się sprawa z Pawłem Strąkiem.
Prezes Górnika Tomasz Młynarczyk rozmawiał z piłkarzem o rozwiązaniu kontraktu, który wygasa 31 grudnia. Udało mu się osiągnąć wstępne porozumienie. Gorawski, który od lipca nie dostaje pensji, chce jedynie wypłaty zaległości. 
Przy miesięcznej gaży zawodnika w wysokości 70 tys. zł wychodzi kwota 770 tys. Piłkarz obiecuje, iż po jej otrzymaniu zrezygnuje z siedmiu tegorocznych pensji (od czerwca do grudnia). Klub zaoszczędziłby wtedy prawie pół miliona zł.
Pozostaje pytanie, czy Górnik nie powinien poczekać do końca procesu sądowego. Zabrzańscy działacze oskarżyli bowiem Gorawskiego o zatajenie poważnej kontuzji, gdy w zimie 2008 roku podpisywał umowę. Zwycięstwo w sądzie oznaczałoby, że nie musieliby mu nic płacić. Podpisanie ugody spowoduje konieczność wyłożenia już teraz dużej sumy. - Na razie rozmawiamy o tym, czy istnieje możliwość zawarcia ugody - mówi prezes. - Z Gorawskim już się spotkałem. Ze Strąkiem mam dopiero rozmawiać - dodaje Młynarczyk.
Tak naprawdę, to przy Roosevelta trwa wyczekiwanie na dowody, które w sądzie przechyliłyby szalę na korzyść klubu.
Z Pawłem Strąkiem sprawa wygląda identycznie. Klub oskarża zawodnika o to, że zawarł ustną, dżentelmeńską umowę, a później się z niej wycofał. Strąk natomiast poskarżył się Komisji Ligi, że Górnik mu nie płaci. Zaległości wobec niego wynoszą pół miliona zł.
- Ugoda wydaje się najlepszym sposobem rozwiązania problemu - twierdzi dyrektor sportowy, Andrzej Orzeszek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online