Forma za 200 tysięcy

Piłkarze Górnika Zabrze rozegrali wczoraj pierwszy sparing podczas zgrupowania w Turcji. W ostatnich dniach skutecznością imponują napastnicy.
Miał być mecz z Interem Baku, skończyło się na spotkaniu klubem Olimpia Bielce. To obecnie piąty zespół ligi mołdawskiej. Górnik zagrał wczoraj pierwszy mecz kontrolny podczas zgrupowania w Turcji. Wygrał 4:0. 

Hat trick Sikorskiego

Zmiany sparingpartnerów podczas zimowych zgrupowań zdarzają się często, jednak trudno przypuszczać, by trener Adam Nawałka był zadowolony z gry ze słabszym niż pierwotnie zakładano rywalem. Na skuteczność piłkarzy nie mógł jednak narzekać. Górnik strzelił rywalowi cztery gole, z czego aż trzy w ostatnich ośmiu minutach! Skutecznością błysnął tym razem Daniel Sikorski, który trzy razy znalazł sposób na bramkarza rywala. Czwarty gol to zasługa snajperskiego "nosa" Tomasza Zahorskiego. W tym miejscu warto przypomnieć, że w ostatnich dwóch sparingach przed wylotem do Turcji Górnik strzelił siedem goli w meczach z Janiną Libiąż i Hutnikiem Kraków. Mecze odbyły się w piątek, a cztery gole strzelił wtedy Zahorski i dwa Sikorski.

Egzekutor jeden, za to "asystentów" aż czterech. Przy golach "Zahora" idealnymi podaniami popisali się kolejno Maciej Bębenek, Aleksander Kwiek, Piotr Gierczak i Michal Gasparik. Wszystkie gole padły po przerwie, kiedy Adam Nawałka wystawił teoretycznie silniejszy skład. Gasparik nie ukrywa satysfakcji z faktu podpisania przez Górnik kontraktu z Robertem Jeżem. - Znamy się bardzo dobrze, a skoro odchodzi z Zabrza Vlado Balat to raźniej będzie kiedy dołączy do nas Robert... - jak informował wczoraj "Sport", trwają rozmowy na linii Górnik - Żylina, by Jeż został wykupiony z mistrza Słowacji już w najbliższych dniach. Ponoć koszt takiej operacji powinien się zamknąć w 100 tysiącach euro.

Racjonalne argumenty

Zabrzanie są w Turcji od poniedziałku. Spędzą tam rekordowo drugi cza, bo blisko trzy tygodnie. Do kraju wracają dopiero 18 lutego, tydzień przed inauguracją ekstraklasy. - Za przedłużeniem zgrupowania przemawiały racjonalne argumenty - twierdzi prezes Górnika, Łukasz Mazur, któremu pomysł dłuższego pobytu w Turcji zaproponował trener Adam Nawałka. Sam koszt pobytu nie jest już tak drogi, szczególnie kiedy jest się na miejscu ponad dwa tygodnie. Koszt przelotu przecież nie ulega zmianie. Jest gwarancja pogody, sporo sparingpartnerów... Myślę, że to jest dobry pomysł.

Przypomnijmy, że Górnik leciał do Turcji dwoma samolotami. Cześć ekipy wsiadła do czarteru z trzema innymi klubami ekstraklasy, a pozostali piłkarze lecieli liniami rejsowymi. Na miejscu byli kilka godzin później. Z kolei już na miejscu piłkarze zmienią po tygodniu miejsce pobytu. Adam Nawałka tłumaczy to między innymi długością pobytu w Turcji. - Też jeździłem na zgrupowania i wiem, że w pewnym momencie pojawia się monotonia. Stąd przeprowadzka w nowe otoczenie. Chciałbym, żeby piłkarze cały czas byli maksymalnie skoncentrowani na pracy, którą mamy do wykonania - twierdzi szkoleniowiec klubu z Zabrza. Wcześniej, tydzień przed wylotem na południe, Górnik przebywał dziesięć dni w Dzierżoniowie.

- W sumie dwa zgrupowania, które drużyna ma w tym roku kosztują nas niespełna 200 tysięcy złotych. Z tej kwoty około 150 tysięcy to pobyt w Turcji - zdradza prezes Górnika. - Czy to dużo? - Myślę, że rozsądnie. Kwoty są podobne, a Turcja mimo wszystko jest tańsza niż Hiszpania czy Portugalia. Jeżeli chce się zimą mieć dwa zgrupowania, jedno w Polsce, a drugie za granicą, to trzeba się liczyć z takim wydatkiem - być może w przyszłym tygodniu Łukasz Mazur doleci na kilka dni do piłkarzy wspólnie z Andrzejem Orzeszkiem, dyrektorem sportowym klubu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]