Krystalizuje się skład Górnika

Gdyby liga startowała dziś, pozyskani zimą piłkarze Górnika Zabrze byliby rezerwowymi. Ale w klubie mówią, że 280 tys. zł nie wyrzucono w błoto.
Biorąc pod uwagę dotąd rozegrane sparingi, a także zajęcia treningowe "PS" ustalił, że teraz podstawowy skład Górnika wygląda następująco: Stachowiak - Pazdan, Banaś, Danch, Magiera - Bonin, Przybylski, Kwiek, Wodecki - Sikorski - Zahorski. Osoby ze sztabu szkoleniowego potwierdzają takie przypuszczenia. Jednak obecnie walka o pierwszą jedenastkę rozpoczyna się od nowa.
W Turcji, gdzie zespół przebywa na zgrupowaniu, trener Adam Nawałka zaplanował osiem sparingów. Każdy z graczy ma spędzić na boisku minimum 360 minut. Nie jest wykluczone, że spostrzeżenia poczynione w trakcie gier wywrócą układ sił do góry nogami. Nie jest tajemnicą, że na kilku pozycjach jest naprawdę spora rywalizacja. Największa w obronie, a najmniejsza w ataku, gdzie nie ma mocnych na Tomasza Zahorskiego. Generalnie jednak w ofensywie plusów nie ma zbyt wiele.
- Na podstawie treningów i meczów rozegranych w kraju mogę powiedzieć, że przyjście Michala Gasparika zmobilizowało Marcina Wodeckiego - opowiada Adam Nawałka.
- W coraz lepszej dyspozycji jest środkowy pomocnik Piotrek Gierczak, który szybko dochodzi do siebie po jesiennej kontuzji. Jednak największa walka jest w defensywie. Oczarowują mnie zwłaszcza młodzi Rafał Pietrzak i Bartosz Kopacz. Ten drugi w ciągu zaledwie pół roku poczynił niesamowite postępy. Cieszą mnie również nowe nabytki. Gasparik, a także Mateusz Zachara i Gabriel Nowak to świeża krew. Dzięki nim wzrasta poziom rywalizacji i podnosi się jakość grania wszystkich zawodników bez wyjątku - podsumowuje szkoleniowiec.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]