Mazur: Takiego zawodnika w Polsce nie ma

Rozmowa z Łukaszem Mazurem, prezesem Górnika Zabrze.
› Kiedy zaczęliście rozmowy z Robertem Jeżem?
Łukasz Mazur: - Cztery miesiące temu. Myślę, że wykonaliśmy kawał ciężkiej pracy, z której Górnik i cała polska liga będą mieli mnóstwo satysfakcji. Zaczął jeszcze Tomek Wałdoch, który kilka razy oglądał piłkarza w akcji. Na kilku meczach był Artur Płatek. Widzieliśmy Jeża w meczach ligowych i meczach Ligi Mistrzów. Tomek powiedział po kilku obserwacjach, że takiego zawodnika, na tej pozycji, w polskiej lidze nie ma.

› I taki zawodnik, który grał dwa miesiące temu przeciw Chelsea w Lidze Mistrzów, chce grać na Roosevelta?
- Skoro podpisał z nami kontrakt... Wiem, że miał też kilka innych ofert, ale widać, że nasza była najbardziej konkretna. Dogrywaliśmy wszystko w styczniu, kiedy oficjalnie mogliśmy już prowadzić rozmowy z zawodnikiem. Udało się.

› Górnik ma tyle pieniędzy? Ponoć tniecie koszty.
- Oczywiście, że tniemy. Przede wszystkim dlatego, żeby były w klubowej kasie pieniądze na takich właśnie piłkarzy. Oczywiście, że nie będzie to zawodnik zarabiający "średnią klubową", jaka jest w Górniku, ale zapewniam, że jego zarobki będą mniejsze od tych, które miał Robert Szczot czy ma Damian Gorawski. W tym wypadku jestem jednak przekonany, że za tym pójdzie jakość gry.

› Dlaczego nie od teraz?
- Na wykupienie Roberta mimo wszystko nas nie stać. Żilina walczy o mistrzostwo Słowacji, trzecie w krótkim czasie. Robert jest jej do tego bardzo potrzebny. Mówimy o piłkarzu, który jest kapitanem drużyny, pewnie najlepszym rozgrywającym słowackiej ligi i liderem ich najlepszego klubu. Powiem szczerze, że Żilina była nieco zaskoczona tym, że rozmowy z Jeżem podjął polski klub, a Robert tę ofertę wybrał. Kilkuset tysięcy złotych nie chcieliśmy jednak płacić klubowi. Poczekamy na Jeża do czerwca, a na razie odsyłam wszystkich kibiców do Internetu, choćby na fragmenty jego gry w Dubaju. Proszę zobaczyć, jakie zalicza asysty i strzela gole. Trener Radolsky uważa, że to mózg Żiliny i najbardziej wartościowy gracz całej ich ligi. Wierzę, że jesienią tego roku w Górniku będzie grał najlepszy pomocnik ekstraklasy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]