Forum
 

Pierwszy kwadrans Gierczaka

To był jeden z bardziej oczekiwanych powrotów na boisko w drużynie Górnika. Piotr Gierczak zagrał piętnaście minut przeciwko Górnikowi Polkowice.
Już z Michalem Gasparikiem w składzie zabrzańska jedenastka rozegrała sparingowy mecz z Górnikiem Polkowice. Słowak zagrał 50 minut, czyli... połowę spotkania. Trenerzy ustalili bowiem, że piłkarze zagrają cztery razy po 25 minut. Na boisko nie wyszedł tylko Mariusz Magiera. Lewy obrońca Górnika narzeka na uraz przywodziciela. Nie jest on jednak poważny i Magiera powinien zagrać w kolejnym sparingu.
Pierwsze 25 minut na boisku był jeszcze Vlado Balat. Prawdopodobnie był to jego ostatni występ w barwach Górnika. Zaraz po meczu Słowak wyjechał z Dzierżoniowa i pojechał na testy do DAC Dunajska Streda. Jeżeli przejdzie je pomyślnie to prawdopodobnie w tym klubie będzie grał wiosną. Przypomnijmy, że to właśnie w tym klubie grał jesienią Michal Gasparik. Balat w Zabrzu pojawił się rok temu. O ile w pierwszej lidze kilka razy pokazał się z przyzwoitej strony - najczęściej w roli zmiennika - to już w ekstraklasie na pewno nie był wzmocnieniem Górnika. - Myślę, że trudno liczyć iż stanie się silnym punktem Górnika. W tej sytuacji lepiej, by próbował sił w innym klubie - twierdzi prezes Górnika, Łukasz Mazur. Odejście Balata może przyśpieszyć definitywny transfer do Zabrza Gabriela Nowaka z GKS Katowice. - Jeżeli Słowak odejdzie to taki scenariusz jest bardziej prawdopodobny. Jesienią, kiedy nie mógł grać Mariusz Przybylski, okazało się, że nie mamy zbyt dużego pola manewru na tej pozycji. Stąd transfer Nowaka - dodaje prezes zabrzan. Na dziś, zarówno Nowak jak i Gasparik, mają podpisane kontrakty z Górnikiem od czerwca, ale najpewniej w tym tygodniu to się zmieni i już wiosną będą grali na Roosevelta.
Kiedy rozgrywany na sztucznej nawierzchni mecz dobiegał końca, trener Adam Nawałka wpuścił na boisko Piotra Gierczaka. Był to jego pierwszy mecz od czasu poważnej kontuzji, której doznał na treningu, jeszcze w pierwszej części rundy jesiennej. W sumie Gierczak nie grał ponad cztery miesiące. - Głód piłki jest ogromny, ale też nie chcemy na początku ryzykować - przyznaje sam Gierczak. - Jeszcze na pewno nie jestem przygotowany na 100 procent, ale z każdym treningiem i meczem powinno być zdecydowanie lepiej.
Ostatecznie zostało potwierdzone roczne wypożyczenie Tomasza Chałasa z Górnika do Pogoni Szczecin. W tej chwili największy znak zapytania dotyczący piłkarza, który jeszcze zimą może trafić do innego klubu, należy postawić przy Adrianie Świątku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online