Forum
 

Polonia zainteresowana Boninem

Czy Polonia Warszawa wyłoży 600 tysięcy, by już zimą pozyskać najlepszego piłkarza z Roosevelta?
Grzegorz Bonin może już w zimowym "okienku" transferowym opuścić Zabrze. Jego pozyskaniem bardzo poważnie zainteresowana jest Polonia Warszawa, która wiosną chce wrócić do gry o najwyższe pozycje w lidze. Bonin miałby wzmocnić konkurencję na prawej stronie boiska. 

Optymalne rozwiązanie?
Józefowi Wojciechowskiemu w sprowadzeniu piłkarza na pewno na przeszkodzie nie stanęłyby pieniądze. Kontrakt Bonina z Górnikiem dobiega końca w czerwcu tego roku, więc odszedłby z Zabrza za stosunkowo niewielkie pieniądze. Z naszych informacji wynika, że ewentualny kupujący musiałby zapłacić 600 tysięcy złotych. W obecnej sytuacji finansowej Górnika, który na nadmiar gotówki nie narzeka, być może byłoby to nawet optymalne rozwiązanie. Szczególnie jeżeli nie uda się dojść z Boninem do porozumienia i za kilka miesięcy piłkarz i tak opuściłby Zabrze. Wtedy już bezgotówkowo.
Wszystko powinno się rozstrzygnąć do tygodnia. Górnik zaczyna treningi 10 stycznia, a sam Bonin zapowiedział, że najpóźniej w połowie miesiąca chciałby wiedzieć, w którym klubie będzie występował w nowym sezonie.
Co ciekawe, pewnie tematu dziś w ogóle by nie było, gdyby przed okresem świątecznym Bonin przystał na ofertę nowego, 5-letniego kontraktu z Górnikiem. - Nasza propozycja jest bardzo dobra. Z tego co się orientuję, byłby to kontrakt na poziomie górnej półki w polskiej lidze - mówił wtedy prezes Górnika Łukasz Mazur.
Górnik ustalił wtedy ostateczną datę rozmów z piłkarzem, strony praktycznie się porozumiały, ale po wizycie menedżera Bonina na Roosevelta, wszystko wróciło do punktu wyjścia. To wtedy padły z dwóch stron - działacze klubu i menedżer - słowa, że szansa na pozostanie piłkarza w klubie jest praktycznie żadna. Co ciekawe, takimi wypowiedziami najbardziej zaskoczony był sam... Bonin.

Trzy możliwości
Dziś jest kilka możliwych scenariuszy. Na pewno Bonin nie usłyszy już takiej oferty nowego kontraktu z Górnikiem jak jeszcze dwa tygodnie temu. Jeżeli strony jeszcze raz siądą do stołu to Górnik zaproponuje piłkarzowi mniej. W tej sytuacji istotne będą propozycje z innych klubów, bowiem Bonin może podpisać umowę z nowym pracodawcą teoretycznie w każdej chwili. Gdyby była ona ważna od czerwca to nadal grałby w Zabrzu. Ze strony Górnika padła nawet deklaracja, że nie wchodzi w grę wariant, by Bonina posadzić na ławkę lub na trybuny tylko z racji spodziewanego odejścia z Górnika. - Siadłby na ławkę gdyby był słabszy od konkurenta. Na pewno niczego nie robilibyśmy na złość piłkarzowi i sobie. To nie miałoby sensu - przyznawał prezes Górnika. Jednak najkorzystniejsze dla klubu, ale też pewnie dla samego zawodnika byłoby jego odejście już w zimie. Pytany o to Andrzej Orzeszek, dyrektor sportowy Górnika, mówi: - W takich sytuacjach zawsze jest dylemat. Z jednej strony do klubu trafia gotówka, ale z drugiej traci się gotowego piłkarza w sytuacji kiedy wiosna będzie bardzo trudna. Póki nie ma konkretnych ofert trudno na ten temat spekulować...

Bębenek w kolejce
Gdyby Bonin odszedł, jego naturalnym zmiennikiem byłby Maciej Bębenek, który jesienią często leczył kontuzje i zdaniem Orzeszka pokazał... "zero procent swoich umiejętności". Bębenek został do klub sprowadzony właśnie jako dubler lub następca Bonina - tak przynajmniej deklarował kilka miesięcy temu Tomasz Wałdoch, ówczesny dyrektor sportowy Górnika.
Stołeczny klub interesował się też Tomaszem Kupiszem z Jagiellonii Białystok, ale lider zimą zadeklarował sprzedaż tylko jednego ze swoich podstawowych piłkarzy i będzie to Kamil Grosicki. Adrian Mierzejewski, który grywał jesienią na prawej pomocy Polonii, jest na tyle uniwersalnym piłkarzem, że z powodzeniem może być wystawiany na kilku innych pozycjach. W pierwszej wiosennej kolejce Górnik gra na wyjeździe z Polonią Warszawa.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online