Forum
 

Jop: Wygrana z Polonią to dla nas sprawa prestiżowa

Zabrzański Górnik do sobotniego meczu z Polonią Bytom przystąpi bez czterech podstawowych zawodników pauzujących za kartki. Bytomian w Zabrzu poprowadzi nowy trener Jan Urban, były piłkarz Górnika.
Za kartki "odpoczną" Mariusz Przybylski, Adam Banaś, Michał Bemben i Aleksander Kwiek, a kontuzjowany jest pomocnik Grzegorz Bonin i od dłuższego już czasu Piotr Gierczak. 

"Każda zmiana w składzie niesie ze sobą ryzyko, zwłaszcza w obronie. Mam nadzieję, że stworzymy zgrany zespół i wygramy z Polonią, bo jest to dla nas również sprawa prestiżowa. Po pierwsze to derby, po drugie - nasz przedostatni mecz na własnym stadionie w tym roku i będziemy się chcieli pokazać z jak najlepszej strony. Szanse oceniam po równo. Niewątpliwie czeka nas trudny pojedynek" - stwierdził stoper Górnika Mariusz Jop, wracający do formy po chorobie.

Zabrzanie mają jesienią problemy w końcówkach spotkań. Mecz z Jagiellonią u siebie przegrali 0:1 tracąc gola w doliczonym czasie, a w ostatniej kolejce ulegli w Warszawie Legii 1:2, mimo że prowadzili do 88. minuty.

W Polonii pod koniec października doszło do niespodziewanej zmiany trenerów - Jurija Szatałowa, którego ściągnęła Cracovia, zastąpił Jan Urban, bezrobotny przez kilka miesięcy po zwolnieniu z Legii. Urban był piłkarzem Górnika. Trzy razy wywalczył z tym klubem mistrzostwo Polski, tu zakończył w 1998 roku piłkarską karierę i dlatego jest spokojny o przyjęcie przez kibiców na zabrzańskim stadionie.

"W Górniku przeżyłem najlepszy czas w mojej ligowej karierze i najwięcej mu zawdzięczam. Ale w sobotę o sentymencie zapomnę" - zadeklarował szkoleniowiec Polonii, który zaczął pracę z tym zespołem od wyjazdowej wygranej z Cracovią.

"Niby mówi się, że to będzie mecz jak każdy inny. Ale derby mają zawsze swoją rangę" - dodał strzelec zwycięskiej bramki dla Polonii w Krakowie Dariusz Jarecki.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online