Białkowski najtańszy w I lidze

Zakup Bartosza Białkowskiego z Olimpii Elbląg przez Górnik Zabrze był najtańszym transferem tej zimy w I lidze. Za 16-letniego bramkarza Marek Koźmiński zapłacił 18,5 tysiąca złotych i podpisał z nim kontrakt, wedle którego młodzian przez półtora sezonu musi rozegrać co najmniej 10 meczów ligowych, co najmniej 60 minut w każdym. Prawdopodobnie za trzy lub cztery lata Górnik będzie mógł sprzedać Białkowskiego za kilkadziesiąt razy większe pieniądze. 
Najdroższy transfer
Adrian Sikora przeszedł z Górnika do Groclinu za 400 tysięcy euro. Rok wcześniej Górnik identyczną sumę otrzymał także za Andrzeja Niedzielana.

Najciekawszy przybysz
Japończyk Kimitoshi Nogawa w Górniku oraz Brazylijczyk Rambo w tym samym klubie. Nogawa na razie błysnął stwierdzeniem: - Gdy zobaczyłem prezesa Koźmińskiego, pomyślałem, że to niezły przystojniak... Dodajmy, że w Japonii był modelem.

źródło: TempoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online