Kwiek: Szacunek dla "Zahora"

Aleksadner Kwiek, pomocnik Górnika, 5 lat temu zdobył z Wisłą mistrzostwo Polski. W Krakowie jednak furory nie zrobił, a wczoraj zapewnił Górnikowi historyczną wygraną z "Białą Gwiazdą". - Miałem dziś trzy sytuacje i na szczęście tę ostatnią zamieniłem na gola. Trochę żal drugiej, bo była wyborna, ale teraz nie ma to już większego znaczenia - powiedział Kwiek. - Wielki szacunek dla "Zahora" bo nie dał się przepchać wiślakom i zagrał mi fantastyczną piłkę. Nie będę ściemniał, że był to idealny strzał, piłka mi trochę zeszła, ale ważne, że wpadła. Przed przerwą na zbyt wiele pozwoliliśmy drugiej linii Wisły, a wiedzieliśmy, że w tej formacji mogą się rozstrzygnąć losy meczu. Stąd taka walka po przerwie. Na szczęście dała nam trzy punkty.

Tomasz Zahorski, napastnik Górnika: - Nie było założenia, że odpuszczamy i dajemy pograć Wiśle w piłkę. Mieliśmy grać wysokim pressigniem, ale dobrze wychodziło nam to dopiero w drugiej połowie. Gramy jednym napastnikiem, więc moja rola łatwa nie jest. Muszę stoczyć mnóstwo pojedynków z wysokimi obrońcami, ale opłaciło się. Widziałem nadbiegającego Olka Kwieka i chodziło tylko o to, by w tempo dograć mu piłkę. Teraz Lech i myślę, że wszyscy zobaczą ponownie Górnika walczącego o każdy metr boiska.

Michał Jonczyk, napastnik Górnika: - Jestem zadowolony z debiutu. Zrealizowałem założenia taktyczne narzucone przez trenera. Fajnie, że do tego wygraliśmy z Wisłą Kraków. Szkoda, że musiałem czekać aż do 9. kolejki. Mam nadzieję, że teraz z każdym meczem będę grał coraz więcej i coraz lepiej. Chcę być przydatny Górnikowi.

Michał Paznda, obrońca Górnika: - Za krótko, by oceniać moją grę. Trzeba za to pochwalić cały zespół, bo pokazaliśmy naprawdę dobry futbol. Walczyliśmy o każdy metr boiska. W końcu przerwaliśmy tą wypominaną przez dziennikarzy złą passę. Teraz musimy podtrzymać tę passę.

źródło: Sport / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online