Brożek: Nawałka był naszym stróżem

W niedzielę w Zabrzu ligowy klasyk Górnik - Wisła, o którym w najbardziej przejmujący sposób mógłby pewnie opowiedzieć Henryk Kasperczak. To dwa kluby, w których pracował ostatnio. Z jednym wypadł z ekstraklasy, z drugim zaprzepaścił mistrzostwo Polski i zmarnował start w europejskich pucharach. Te wpadki sprawiły, że już nikt nie widzi w nim kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski. 

Teraz obie niezwykłe piłkarskie marki spina Adam Nawałka. Człowiek, który z Wisłą zdobywał mistrzostwo Polski i jako piłkarz, i jako szkoleniowiec. Teraz zapisuje kartę w Górniku.

Niedzielny mecz z Górnikiem w Zabrzu będzie szczególny dla Piotra Brożka. Najważniejszy to ten, że po raz pierwszy zagra przeciwko swemu mentorowi z dawnych lat, Adamowi Nawałce.

Nawałka, jako koordynator szkolenia młodzieży w Wiśle, miał ogromny wpływ na karierę Piotra Brożka i jego brata Pawła. W 1998 roku sprowadził 15-letnich wtedy Brożków do Krakowa.- Uczyliśmy się w SMS w Zabrzu. Trener Nawałka jeździł nas oglądać, bo Wisła ściągała uzdolnionych chłopaków z rocznika 1983 roku. My z Pawłem od razu chcieliśmy przejść do Wisły, ale nasi rodzice zastanawiali się, czy to będzie dobry krok. Trener do nich dzwonił, namawiał, i z naszą pomocą ich przekonał - wspomina Piotr.

- Trener Nawałka był naszym stróżem. Przychodził do szkoły, sprawdzał, jak się zachowujemy i uczymy. Wpoił nam miłość do Białej Gwiazdy. W 2001 roku został trenerem pierwszego zespołu i Paweł zadebiutował właśnie u niego. Ja trochę później, już u trenera Smudy. Nie dlatego, że byłem gorszy od brata, ale miałem problemy z kręgosłupem - zastrzega Piotr.

Druga istotna okoliczność dla Piotra, związana z niedzielnym meczem, to fakt, iż w sezonie 2004/05 był piłkarzem Górnika. Zabrzański klub okazał się idealnym wyborem. Rządzili nim Zbigniew i Marek Koźmińscy, a trenerami byli Werner Liczka i Marek Wleciałowski. W Zabrzu z braku środków stawiano na młodych zawodników, takich jak Brożek.

na podstawie: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online