Piłkarze Górnika zrobili rachunek sumienia

Po klęsce z Lechią Gdańsk (1:5) piłkarze Górnika Zabrze zrobili już rachunek sumienia. Analiza wysoko przegranego spotkania przerodziła się w gorącą dyskusję, w trakcie której zawodnicy sami rozliczyli się z wszystkich popełnionych błędów.
Zawodnicy Górnika sporządzili coś w rodzaju listy grzechów. To ma pomóc w przygotowaniu się do bardzo trudnego meczu z Jagiellonią. 

- Przede wszystkim jednak pokazaliśmy charakter - uważa kapitan, Adam Banaś. - Moim zdaniem tylko ktoś, kto potrafi przyznać się do błędu, daje sobie szansę na zrobienie kroku do przodu. My powiedzieliśmy sobie o wszystkich naszych słabostkach w szatni i to wyznanie winy bardzo nam pomogło. Scementowaliśmy się jako zespół.

Do szóstej kolejki włącznie Górnik był uważany za jedną z rewelacji rozgrywek. Wystarczyła wyprawa nad morze, by czar prysł.

- Ogólnie mieliśmy problem z dyscypliną taktyczną. Drobne wpadki złożyły się w większą całość i zabiły w nas pewien automatyzm. Nie pokazaliśmy ani jednej z tych cech, które prezentowaliśmy wcześniej - stwierdza Banaś.

W Gdańsku piłkarze Górnika mieli kłopot z szybkim powrotem na własną połowę boiska po stracie piłki. Szwankowała też asekuracja. Największych mankamentem było jednak to, że w trakcie gry zawodnicy byli za bardzo oddaleni od siebie. To przełożyło się na mniejszą płynność rozgrywania akcji.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online