Tylko czarne obuwie

Zawodnicy Młodej Ekstraklasy Górnika już niebawem nie będą mogli na boisko wychodzić w bijących po oczach kolorami butach. Chodzi o złote, srebrne czy czerwone "korki", tak chętnie zakładane przez juniorów.
- Oczywiście, nikomu nie będziemy kazali wyrzucać dobrych butów do kosza - twierdzi Wałdoch. - Kto ma, może takie zużyć do końca. Kolejne muszą jednak być w kolorze czarnym. Wiem, że młodzież jest zapatrzona w wielkie gwiazdy. Chcielibyśmy jednak, by szukali u swoich idoli nieco innych wzorców do naśladowania niż świecące obuwie. Dotyczy to wszystkich drużyn od Młodej Ekstraklasy w dół.
Piłkarze grający w Młodej Ekstraklasie Górnika nie dostają za swoją grę pieniędzy. Nie mają fundowanych stypendiów, klub nie wypłaca też premii za mecze. - Uznaliśmy w klubie, że na tym etapie rozwoju nie będziemy płacić. Płacimy rekompensatę za przejazdy, będziemy finansować właśnie zakup sprzętu. Najlepsi na zakończenie sezonu dostaną gratyfikacje finansowe - przyznaje Andrzej Orzeszek. - Ci młodzi ludzie mają szansę rozwoju, trenują w dobrym klubie i najlepszą nagrodą będzie ewentualne zaproszenie na treningi pierwszej drużyny. Zresztą takie przypadku już są - uważa były napastnik między innymi Górnika i Szombierek Bytom, zdradzając, że kiedy latem przeprowadzono sprawdzian dla młodych piłkarzy, chcących grać w ME Górnika, na testy do klubu przyjechało 150 kandydatów. W notesach trenerów znalazło się... jedno nazwisko. - I to jeszcze na liście rezerwowej. Ostatecznie zaprosiliśmy tego chłopaka na drugi sprawdzian i do dziś jest z nami. Tylko on. Pozostali to piłkarze Górnika i MSPN-u - kończy Orzeszek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online