Relacja z sesji

Przez wczorajszą sesję przewinęło się około 200 kibiców Górnika Zabrze (sala nie pomieściła wszystkich chętnych), była to szybka reakcja na wczorajszy artykuł i zapis z komisji z udziałem części radnych. Na sali pojawiło się kilka pokoleń sympatyków Górnika, nie zabrakło ludzi młodych, jak i starszych, dyskusja była burzliwa. Szybka reakcja mieszkańców i kibiców Górnika cieszy, widać jak bardzo ludziom zależy na klubie!

Komisja skupiła się na wstępie na prostowaniu wtorkowych wypowiedzi radnych, bezproduktywnych wywodach przewodniczącego, który zamiast prowadzić obrady, toczył polemikę sam ze sobą na temat dokumentów, których nie potrafił odszukać. Wydaje się, że rola przewodniczącego powinna być inna. Radni ustalili, że chcą budować za 200 mln, stadion w/g wstępnego kosztorysu ma kosztować ok. 360 mln złotych, co zresztą jest kwotą wyższą, bo jak wiemy w większości miejskich inwestycji w ostatnim czasie koszt planowany był wyższy od rzeczywistego.

W końcu jeden z radnych, dobrze zorientowany piłkarsko i chyba jako jeden z najbardziej sensownych ludzi wśród radnych będących na sali zadał dobre pytania. Na pytania kolejno odpowiadali wiceprezydent Krzysztof Lewandowski, skarbnik miasta oraz przedstawiciele spółki Stadion. Konkretne pytania, konkretne odpowiedzi - tak niestety było tylko przez moment. Komisja generalnie mocno upolityczniona zamiast koncentrować się na budowie stadionu trwała dyskusja o politykowaniu, czyli o niczym.

Konkretne odpowiedzi ze strony skarbnika i wiceprezydenta miasta przedstawiały dodatkowe źródła finansowania stadionu, wspominano o UE, ministerstwie, sprzedaży gruntów, mówiono, że w PPP miasto nie chce wchodzić, bo też nikt nie chce rozmawiać później z prokuratorem.

Na chwilę obecną więcej konkretów jest po stronie Pani prezydent, a mniej po stronie co niektórych radnych. SKSGZ w najbliższym czasie spotka się z przedstawicielami wszystkich klubów.

Po sesji odbyło się spotkanie przedstawicieli SKSGZ z Panią prezydent, Małgorzatą Mańką-Szulik.

źródło: stowarzyszenie.net



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online