Nowy stadion Zagłębia zadebiutuje w meczu z Górnikiem

Ponad 16 tys. miejsc ma nowy, zaprezentowany w poniedziałek stadion "Dialog Arena", na którym swoje mecze będą rozgrywali piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. W inauguracyjnym spotkaniu rywalem "Miedziowych" będzie w sobotę Górnik Zabrze. 

Nowy obiekt powstał na miejscu "Górniczego Ośrodka Sportu", który był głównym stadionem Zagłębia przez niemal dwadzieścia pięć lat. Pierwsze prace modernizacyjne rozpoczęto w marcu 2008 r., a już rok później ukończono budowę trzech z czterech trybun dla kibiców. Pierwszy mecz, na niegotowym jeszcze obiekcie, lubinianie rozegrali 14 marca 2009 r. z Górnikiem Łęczna (3:0).

"Akustyka obiektu sprawia, że doping kibiców odbijając się od zadaszenia spada na murawę i trybuny, co sprawia niesamowite wrażenie" - tłumaczył Jacek Kulicki, prezes firmy PeBeKa, która wspólnie z firmą Hohtief wybudowała stadion.

Pierwszy mecz po zakończeniu prac budowlanych Zagłębie rozegra 14 sierpnia z Górnikiem Zabrze. Koziński, pytany przez PAP, czy klub nie planował zaproszenia na inaugurację znanej europejskiej drużyny, odpowiedział, że byłoby to nieopłacalne.

"Zaproszenie nawet przeciętnej drużyny kosztowałoby nas minimum 100 tys. euro. Taki wydatek nie pokryje się z biletów, ponieważ kibice oczekiwaliby, że wejściówki na inaugurację będą tanie lub nawet bezpłatne. Międzynarodową działalność stadionu chcemy rozpocząć meczem międzypaństwowym i złożyliśmy już w PZPN aplikację w tej sprawie. Sezon zaczynamy z Górnikiem, który jest drużyną z wielkimi tradycjami. Jeśli na ten mecz stadion się zapełni, to będzie to nasz wielki sukces" - zaznaczył.

Mecz Zagłębia z Górnikiem rozpocznie się w sobotę o godz. 19:15.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online