Grając w Górniku spełni marzenie z dzieciństwa

Niektórzy z kibiców bardzo narzekali na to, że Górnik Zabrze podpisał umowę z 34-letnim Michałem Bembenem. Uważali bowiem, że drużynie niepotrzebny jest emeryt z Niemiec. Inne zdanie miało jednak kierownictwo klubu.
- On wiele lat grał na Zachodzie, a przecież różnica pomiędzy ligą niemiecką a polską jest taka sama jak pomiędzy drogami w obu krajach - mówi prezes Górnika Łukasz Mazur. - Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego transferu - dodaje dyrektor Tomasz Wałdoch.

Urodzony w Rudzie Śląskiej piłkarz w wieku 13 lat wyjechał z rodziną do Niemiec. Wcześniej występował w drużynie zabrzańskich juniorów.

- Zawsze bardzo szczególnie traktowałem ten klub. Podczas meczów ligowych stałem tuż przy linii i podawałem piłki Ryszardowi Komornickiemu, Janowi Urbanowi czy Andrzejowi Iwanowi. Cieszyłem się, że mogłem być tak blisko swoich idoli. Górnik to była i jest dla mnie świętość - mówi Bemben, który ma za sobą 65 spotkań rozegranych w Bundeslidze w barwach Vfl Bochum. Ostatni sezon obrońca spędził w 2. Bundeslidze w FC Union Berlin. Miał możliwość pozostania w Niemczech, ale wrócił na Śląsk za namową swojego kolegi Tomasza Wałdocha.

- Podpisując roczną umowę z opcją przedłużenia, nie zwracałem uwagi na warunki finansowe. Zawsze od małego marzyłem o grze w Górniku i dlatego cieszę się, że mi to umożliwiono - wyjaśnia Bemben.

Jest autorytetem

Działacze w samych superlatywach wypowiadają się o nowym piłkarzu, który już w pierwszych meczach sparingowych pokazał się z dobrej strony. - Potrzebowaliśmy takiego zawodnika. Od kilku sezonów gra na naprawdę wysokim poziomie. Jego umiejętności i doświadczenie są nam niezbędne. Nie dość, że wniesie sporo jakości do gry zespołu, to jeszcze młodsi koledzy będą mieli się od kogo uczyć. Z prawą stroną obrony Górnik miał ostatnio sporo problemów. Jestem przekonany, że skończą się one dzięki Michałowi. Jest świetny w destrukcji, ale jednocześnie potrafi grać bardzo ofensywnie. Jesteśmy beniaminkiem, a pierwszy sezon dla takiego zespołu zawsze jest trudny. Musimy mieć piłkarzy z dużym autorytetem, którzy poderwą zespół do walki, zmobilizują. Poza tym nie patrzymy nikomu w metrykę, najważniejsze są umiejętności, a te Michał ma naprawdę spore - podkreśla Wałdoch.

Wielka niewiadoma

Nowy skaut Górnika Artur Płatek, który pracował w przeszłości jako trener w 2. Bundeslidze w drużynach z Regensburga, Ahlen i Koblencji, twierdzi, że piłkarze naszych zachodnich sąsiadów bardziej profesjonalnie podchodzą do futbolu. Można więc liczyć, że Bemben swym zabrzańskim kolegom pomoże w zmianie przyzwyczajeń. - W Niemczech po wygranym wyjazdowym meczu zawodnicy czasami nawet nie ruszą piwa, które znajduje się w klubowym autobusie. U nas taka skrzynka szybko zostaje opróżniona - przyznaje Płatek.

Dla nowego piłkarza Górnika polska liga to wielka niewiadoma. - Nie mam pojęcia, jaka jest różnica pomiędzy ekstraklasą, a 2. Bundesligą, w której ostatnio grałem. Widziałem jedynie pierwszoligowy mecz Górnika. Dopiero po kilku pierwszych kolejkach będą mógł coś powiedzieć na temat poziomu rozgrywek - twierdzi Bemben, którego na razie zaskoczyło jedynie to, że stadion na Roosvelta wygląda prawie tak samo jak dwadzieścia lat temu, kiedy wyjeżdżał do Niemiec.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online