Jarka zostaje w Ruchu Radzionków

W środę kierownictwo Górnika Zabrze doszło do porozumienia z beniaminkiem I ligi Ruchem Radzionków w sprawie transferu definitywnego Dawida Jarki oraz rocznych wypożyczeń Dawida Gajewskiego i Kamila Szymury. Ponadto przedłużony został kontrakt wiążący Gajewskiego z Górnikiem. 

O definitywnych przenosinach Jarki do "Cidrów" mówiło się już od dłuższego czasu, ale brakowało przysłowiowej kropki nad "i". W środę rozmowy zostały sfinalizowane i napastnik, który wiosną występował w Radzionkowie na zasadzie wypożyczenia, stał się teraz pełnoprawnym zawodnikiem Ruchu.

Na roczne wypożyczenia do Radzionkowa trafią 22-letni Dawid Gajewski i trzy lata młodszy Kamil Szymura. Pierwszy nie potrafił wiosną wywalczyć sobie miejsca w wyjściowym składzie Górnika, drugi zaliczył bardzo udaną rundę na wypożyczeniu do II-ligowego Pelikana Łowicz. - To młodzi i perspektywiczni piłkarze, z którymi wiążemy duże nadzieje. Wierzę, że pod okiem trenera Góraka w Radzionkowie nabiorą doświadczenia i za rok wrócą do Górnika, mając realną szansę na grę - tłumaczy decyzje Łukasz Mazur, prezes zabrzańskiego klubu. O tym, że klub faktycznie bardzo liczy na Gajewskiego i Szymurę może świadczyć fakt, że Dawid Gajewski podpisał nowy, dłuższy kontrakt z 14-krotnym mistrzem Polski.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online