Forum
 

Sport: Zaczną bez Pitrego

Wydział Gier przesunął decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Damianem Gorawski. Dziś zabrzanie zaczynają przygotowania do nowego sezonu.
Wszystko zacznie się dziś badaniami na katowickiej AWF. Tam piłkarze Górnika wybierają się jeszcze do południa w dwóch grupach. Na Roosevelta pojawią się około południa. Zjedzą wspólnie obiad, spotkają się z władzami Górnika i odbędą pierwszy po wakacyjnej przerwie trening. Wśród piłkarzy, których Adam Nawałka wyprowadzi na trening będzie aż jedenastu nowych. Żadnej inny klub ekstraklasy nie sprowadził latem tak wielu nowych piłkarzy.

Strąk i Szczot na 11:00
Wiadomo już, że w klubie nie pojawi się Przemysław Pitry. Chyba, że będzie chciał się pożegnać z kolegami. W końcu spędził w Zabrzu dwa sezony. Wczoraj piłkarz spotkał się z zarządem Górnika oraz Tomaszem Wałdochem i strony rozwiązały kontrakt. - Oczywiście rozstaliśmy się w zgodzie. Piłkarz chce grać, a Górnik nie będzie mu w tym przeszkadzał. Nie wiem gdzie znajdzie nowego pracodawcę, ale życzymy mu wielu sukcesów - powiedział wczoraj prezes Górnika, Łukasz Mazur.
Kilka tygodni temu Pitry był jednym z tych piłkarzy, którzy znaleźli się na liście mogącej szukać nowego pracodawcy. Górnik zadeklarował, że będzie mógł odejść z klubu bez konieczności płacenia za niego choćby złotówki. Gdyby Pitry został w Zabrzu, pewnie dziś wyszedłby na trening z zespołem rezerw. W każdym razie można się spodziewać, że w najbliższym czasie były gracz Lecha Poznań znajdzie nowa przystań. Przypomnijmy, że do Zabrza trafił latem 2008 roku. Fantastycznie grał w meczach sparingowych, jednak potem nie potrafił przełożyć skuteczności na grę o punkty. W sumie zagrał w Górniku w 58 meczach (wszystkie rozgrywki) i strzelił w nich siedem goli.
Czy jego śladem pójdą Robert Szczot i Paweł Strąk? Dziś obaj mają zgłosić się na 11:00, by trenować z drużyną rezerw. Jest to zgodnie z zapowiedziami jakie padły w klubie krótko po zakończeniu poprzedniego sezonu. Jeżeli obaj piłkarze nie pójdą śladem Pitrego, wówczas jesienią będą prawdopodobnie trenować i grac tylko w B-klasie.

Gorawski indywidualnie
Wczoraj też Wydział Gier zajął się sprawą pisma Górnika w sprawie rozwiązania kontraktu z Damianem Gorawskim. Zabrzanie uznali, że skoro piłkarz ponad pół roku się leczy, to zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN, klub może wystąpić do związku o rozwiązanie umowy. Wydział sprawą się zajął, na posiedzeniu był obecny lekarz klubowy Górnika posiadający odpowiednią licencję wystawioną przez związek, jednak werdyktu póki co nie ma. Wydział Gier zajmie się sprawą Gorawskiego ponownie za dziesięć dni. W każdym razie piłkarz też jest w tym gronie, które nie będzie trenowało z pierwszym zespołem. O ile oczywiście Gorawski będzie zdolny do treningu i gry. Na razie nie jest i poprosił o możliwość prowadzenia indywidualnych zajęć pod okiem masażysty.

Grają od 3 lipca
Zabrzanie treningi zaczynają jako ostatni zespół ekstraklasy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pierwsza liga grała sporo dłużej od najwyższej klasy rozgrywkowej. Odnotujmy, że klub ma nowego trenera od przygotowania fizycznego i nowego kierownika drużyny. Obaj są z Krakowa, ten drugi całkiem niedawno był kierownikiem Cracovii.
Górnik 3 lipca zagra pierwszy sparing, o 11:00 w Lubomii z Silesią. Dzień później zabrzanie jadą za zgrupowanie do Zakopanego, gdzie zagrają dwa kolejne mecze. Z Sandecją Nowy Sącz (7.07) i Niecieczą (10.07).

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online