Forum
 

Górnik ma kopalnię... diamentów

W Zabrzu nie wydają już dużych kwot na transfery. Teraz w Górniku obowiązuje hasło: wychowujemy własne gwiazdy.
Dwa miliony złotych za sprowadzenie Roberta Szczota, który przez półtorej roku zdobył dla Górnika zaledwie cztery bramki? To już przeszłość! W Zabrzu mają nową filozofię budowania drużyny, która opiera się na ogrywaniu młodych talentów pod okiem boiskowych "profesorów". 

W rolę uczniów wcielą się, m. in.: Bartosz Kopacz (18 lat), Michał Jonczyk (18), Sebastian Leszczak (18) i Maciej Mańka (21). Nauczycielami będą zaś: Piotr Gierczak (34), Michał Bemben (34) czy Mariusz Jop (32).

- Mają oni wnieść do szatni swój profesjonalizm, którego naszym piłkarzom często brakuje. Do tej pory nasi chłopcy mieli nie do końca właściwe wzorce - tłumaczy prezes śląskiego klubu, Łukasz Mazur i zaznacza: - Górnik nie ściąga graczy do Młodej Ekstraklasy, tylko do pierwszego zespołu.

Wałdoch, dyrektor sportowy Górnika, wie, że piłkarze, w których żyłach płynie „trójkolorowa“ krew, mogą być skarbem dla klubu. Dlatego niewykluczone, że Gierczak będzie potrzebny w Zabrzu także po zakończeniu kariery.

Z tego samego założenia wynika powierzenie opieki nad zespołem mającym występować w Młodej Ekstraklasie Andrzejowi Orzeszkowi. Podczas pracy na Lubelszczyźnie wypracował sobie opinię speca od szlifowania piłkarskich „diamentów“. - Miło, że tak się o mnie mówi. Staram się wykonywać swoją pracę jak najlepiej i cieszę się, że ktoś może skorzystać z mojego doświadczenia - mówi Orzeszek.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online