Forum
 

4. miejsce juniorów Górnika w turnieju o Puchar Prezydenta Zabrza

Od wielu lat międzynarodowy halowy turniej juniorów o Puchar Prezydenta Zabrza cieszy się sporym uznaniem i popularnością. Nic dziwnego, bo hala przy ulicy Matejki jest wciąż jedyną w Polsce, gdzie można rozgrywać mecze na pełnowymiarowym boisku z udziałem jedenastu zawodników w drużynie. W tegorocznej XII już edycji uczestniczyło osiem drużyn, które podzielono na dwie grupy. Turniej miał bardzo silną obsadę. 
- Ze szkoleniowego punktu widzenia była to doskonała impreza. Chłopcy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, co nie zawsze jest możliwe, kiedy występują w pięcioosobowych składach na małym boisku - powiedział Mirosław Dawidowski dyrektor do spraw sportowych SMS Łódź.

Trenerzy i działacze pozostałych siedmiu drużyn wyrażali się w podobny sposób.

Wyniki grupowe - A:
Górnik Zabrze - FC Lambersart (Francja) 7:0
bramki dla Górnika: Rzepka, Rejmanowski po 2, Bieliński, Piekarski, Śliwiński
SMS Łódź - Spartak Trnava 0:1
Górnik - Spartak 0:0
Górnik - SMS 2:2
Majewski, Rzepka
Spartak - FC Lambersart 5:0
SMS - FC Lambersart 9:2.

Wyniki grupowe - B:
Gwarek Zabrze - Hutnik Kraków 2:0
Amica Wronki - Baltica Kaliningrad (Rosja) 1:1
Baltica - Gwarek 1:2
Amica - Hutnik 4:1
Gwarek - Amica 1:1
Baltica - Hutnik 1:2

Wyniki meczów o poszczególne miejsca:
VII: FC Lambersart - Baltica 2:4
V: SMS Łódź - Hutnik 1:1
III: Górnik - Amica 0:2
finał: Spartak - Gwarek 1:3.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Łukasz Piszczek (Gwarek), najlepszym bramkarzem Lubos Kamenar (Spartak). najlepszym strzelcem Piotr Dziuba (SMS) - 5 bramek.

- To był bardzo ciężki turniej. Wystąpiło w nim kilka mocnych drużyn, dlatego nasz sukces jest tym bardziej cenny - powiedział Piszczek. Puchary i nagrody wręczał Jerzy Gołubowicz, prezydent Zabrza.

- Cieszę się, że ponownie mogli spotkać się młodzi piłkarze. Nie trzeba nikogo zachęcać do udziału w turnieju, gdyż drużyny same chętnie się zgłaszają. Jest zadowolony z tego, że kolejny raz wygrała zabrzańska drużyna. Myślę, że wszystkie drużyny zarówno krajowe, jak i zagraniczne wywiozą z Zabrza miłe wrażenie, bez względu na osiągnięty wynik - stwierdził Jerzy Gołubowicz.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online