Górnik bliski współpracy z Gwarkiem

Szkółka piłkarska Gwarka Zabrze wychowała już wiele gwiazd polskiej piłki. Spod skrzydeł Janusza Kowalskiego i szkoleniowców pracujących w Zabrzu wyszli m.in.: Kamil Kosowski, Marcin Kuźba, Łukasz Piszczek, Tomasz Bandrowski, Mariusz Magiera czy Dawid Jarka.
Każdy z tych zawodników po zdobyciu mistrzostwa Polski juniorów został zauważony przez klub z ekstraklasy czy z zagranicy i wypływał w świat. Dlaczego Górnik, mając kuźnię talentów tuż za miedzą, nie wykazywał dotąd zainteresowania zdolnymi piłkarzami? - Nasza dotychczasowa współpraca nie wyglądała tak, jak powinna. Poprzednie władze Górnika nie zabiegały jakoś specjalnie o naszych zawodników. Nie było oficjalnych zapytań, dlatego przyjmowaliśmy oferty z innych klubów i zdolna młodzież opuszczała Zabrze - odpowiada Janusz Kowalski, wiceprezes szkółki. - Na szczęście dla miasta, bo o taki interes nam chodzi, aby Zabrze odgrywało znaczącą rolę na piłkarskiej mapie Polski, ma to się zmienić - dodaje. - To musi się zmienić - mówi dosadniej Tomasz Wałdoch. - Odbyliśmy już rozmowy z władzami Gwarka i jesteśmy bliscy porozumienia w sprawie szerszej współpracy. Nie rozumiem, dlaczego do tej pory przechodzono obok tego, że utalentowani piłkarze wyjeżdżają zamiast kontynuować karierę na miejscu - dziwi się dyrektor Górnika. - Oprócz partnerskiej umowy, co do piłkarzy, chciałbym pójść jeszcze dalej. Obiekty, którymi dysponuje szkółka są bardzo dobre. Nie widzę przeszkód, aby wykorzystać istniejącą infrastrukturę do wspólnego szkolenia młodzieży. Najlepszym wyjściem byłaby szeroka współpraca na każdej z płaszczyzn. Wymiana doświadczeń, wsparcie poszczególnych grup wiekowych z obu stron. Wówczas osiągnęlibyśmy obopólną korzyść w dążeniu do celu. W naszym przypadku chodzi o jak najlepszy wynik sportowy, a w przypadku szkółki o szlifowanie jak największej liczby utalentowanych zawodników - dodaje Wałdoch.
Przypomnijmy, że po awansie do ekstraklasy Górnik oprócz pierwszego zespołu powoła drużynę do Młodej Ekstraklasy, a także chce zbudować rezerwy, w których ogrywaliby się zawodnicy nie mieszczący się w podstawowym składzie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]