Młoda Ekstraklasa made in Górnik Zabrze

W Górniku odkryli, jak nie stracić na Młodej Ekstraklasie. Tomasz Wałdoch i Łukasz Mazur mogą zrewolucjonizować „młodą” ligę. Młoda Ekstraklasa ma spełniać rolę poligonu doświadczalnego. Ruch Chorzów jest wzorcowym przykładem, jak dobrze wykorzystywać możliwości. 

Talenty Macieja Sadloka i Artura Sobiecha zanim na dobre rozbłysły w Ekstraklasie, zostały wyszlifowane właśnie w MESA. Jednak „młoda“ liga wiąże się też z dużymi kłopotami dla spadkowiczów. Drużyna z MESA jest rozwiązywana i wielu piłkarzy ma duże problemy ze znalezieniem klubu.

- Ciężko powiedzieć, co się stanie z tymi wszystkimi zawodnikami - przyznaje Jarosław Skrobacz, trener „młodej“ Odry Wodzisław. - Z jednej strony spadek Odry to dla niektórych duża szansa na grę w pierwszej lidze. Ale inni zagrają w czwartoligowych rezerwach. Pewnie będą też tacy, z którymi trzeba będzie się rozstać - wylicza i dodaje, że klub tracąc młodego zawodnika na rzecz konkurencji może liczyć na ekwiwalent za wyszkolenie.

Z takim samym problemem przed rokiem musiał zmierzyć się Górnik Zabrze, który został zdegradowany do pierwszej ligi. Po powrocie do elity "Trójkolorowi" znów muszą stworzyć drużynę na potrzeby rozgrywek MESA. Jednak władze czternastokrotnych mistrzów Polski twierdzą, że znaleźli „złoty środek“ na rozwiązanie tego typu dylematów. Talentom wyszukanym przez skautów nie będą od razu oferować kontraktów.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]