Jop: Historia i kibice

Rozmowa z Mariuszem Jopem, nowym piłkarzem Górnika Zabrze.
» Kiedy pojawił się temat Górnika?
- Ofertę otrzymałem jakieś 10 dni temu.
» Czasu niewiele na decyzję, ale chyba nie było problemy z jej podjęciem?
- Miałem kilka ofert i musiałem to wszystko przemyśleć. Zastanawiałem się kilka dni, ale szybko zrozumiałem, że Górnik będzie najlepszym wyjściem. Przekonała mnie historia, marka i kibice tego klubu. Chciałem również być blisko Krakowa.
» A na ile takim magnesem była osoba Tomasza Wałdocha?
- Rozmowy prowadził mój menedżer, także za wiele nie widziałem się z Tomkiem. Cieszę się jednak, że widzi mnie w składzie, że w ogóle podjęto ze mną negocjacje, bo to świadczy o tym, że jestem Górnikowi potrzebny.
» Rozmawiał Pan już z trenerem Adamem Nawałką?
- Tak, jesteśmy już po jednej rozmowie. Wiem czego trener ode mnie oczekuje i na co liczy. Pan Nawałka, to bardzo dobry fachowiec i myślę, że nasza współpraca będzie owocna.
» Konkurencja w bloku defensywnym spora. Michał Pazdan, Adam Banaś pokazali już, że tworzą solidny duet.
- Rywalizacja jest jak najbardziej potrzebna, to może wyjść wszystkim tylko na korzyść. Michała znam z reprezentacji. O Banasiu słyszałem dużo pochlebnych słów. Dlatego ze swojej strony chciałbym pokazać wszystko co najlepsze, aby móc przebyć się do pierwszego składu. Niewykluczony jest też wariant, że trener postawi na całą naszą trójkę.
» Pana zdaniem na co będzie stać Górnika w przyszłych rozgrywkach?
- Trudno przewidzieć, co będzie za rok. Jeszcze nie znamy całej kadry na przyszły sezon, także trochę za wcześnie na rokowania co do ostatecznego miejsca po całym sezonie.
» Po golu samobójczym w derbach z Cracovią prasa, kibice nie pozostawili na panu suchej nitki. To w jakiś sposób odbiło się na pana psychice?
- Nie chciałbym wracać do tego tematu. W Górniku rozpoczynam nowy etap swojego życia i tylko na tym teraz się skupiam.
» Czy będzie pan chciał coś udowodnić Wiśle Kraków?
- Nie myślę takimi kategoriami, że mam coś do udowodnienia. Swoją postawą chciałbym jedynie pokazać, ze jestem jeszcze coś wart, że jestem w stanie grać na najwyższym poziomie.

źródło: Sport



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]