Jop w Górniku? Nawałka wie, co robi

Kontrakt z Górnikiem Zabrze podpisał Mariusz Jop, który ostatnio nie miał dobrej passy. - Jestem zaskoczony, bo myślałem, że Górnik będzie odmładzał skład. Trener Nawałka zna jednak dobrze Mariusza i wie, co robi - mówi Marek Motyka.
Jop, któremu skończyła się umowa z Wisłą Kraków, na dwa lata związał się z klubem z ulicy Roosevelta. - Być może Adam Nawałka chce się zabezpieczyć, bo w Górniku mają być ubytki kadrowe. Mówi się o odejściu Michała Karwana, a doświadczony zawodnik jak Mariusz Jop zawsze się przyda - uważa Motyka, który z klubem z Zabrza związany był jako trener, a z Wisłą jako piłkarz.
Do historii przeszła już samobójcza bramka Jopa w meczu Białej Gwiazdy z Cracovią. To przyczyniło się do tego, że mistrzostwo Polski zdobył Lech Poznań. - To zawodnik pokaleczony złymi opiniami. Stał się łatwym kozłem ofiarnym, a chociażby w meczu z Lechem spisał się bardzo dobrze - twierdzi bezrobotny ostatnio szkoleniowiec.
Mariusz Jop odrzucił znacznie korzystniejszą finansową ofertę cypryjskiego Ethnikosu Achna, bo z powodów rodzinnych chciał grać w klubie, którego siedziba nie jest zbyt oddalona od Krakowa. - Świadczy to o tym, że zrezygnował z wojaży zagranicznych. Był w Rosji, poznał smak piłki na obczyźnie. Jak widać, nie uśmiecha mu się kolejny wyjazd zagraniczny. Teraz jego głównym celem w Górniku powinno być zmazanie plamy - zakończył Motyka.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]