Mariusz Jop i Maciej Mańka w Górniku

Górnik Zabrze pozyskał kolejnych piłkarzy. Dwuletni kontrakt z zabrzańskim klubem zawarł Mariusz Jop z Wisły Kraków. Umowę na pięć lat podpisał Maciej Mańka z GKS-u Tychy.
- Maciej jest wszechstronnym piłkarzem, może grać na boku obrony i pomocy. Mam nadzieję, że będzie nabierał doświadczenia przy takich zawodnikach jak Michael Bemben. Opieramy zespół nie tylko na zawodnikach młodych, ale także doświadczonych i takim właśnie jest Mariusz Jop. Liczę, że Mariusz wprowadzi dużo rutyny i spokoju w szeregi naszej linii obrony - powiedział dyrektor ds. sportowych Tomasz Wałdoch.
Maciej Mańka jest wychowankiem MOSM Tychy, z którego przeniósł się do GKS-u Tychy. Nowy pomocnik Górnika w ciągu ostatnich dwóch sezonów rozegrał w II lidze 54 mecze, w których zdobył osiem bramek.
31-letni Mariusz Jop jest wychowankiem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jego następnym klubem była Wisła Kraków, której barw bronił - z sezonową przerwą na występy w Widzewie - przez cztery lata. W tym czasie trzykrotnie sięgnął z "Białą Gwiazdą" po mistrzostwo Polski i dwa razy po Puchar Polski. Następnie trafił do FK Moskwa, gdzie spędził pięć lat. W rosyjskim zespole zagrał w 86 spotkaniach ligowych i strzelił 4 gole. Do Polski wrócił rok temu, podpisując umowę z krakowską Wisłą. Po sezonie działacze Wisły nie zdecydowali się przedłużyć wygasającej umowy. Nowy nabytek Górnika wystąpił do tej pory w 27 meczach reprezentacji Polski.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]