Gilewicz i Bałuszyński chwalą transfer Bembena

- Pojawienie się Niemca w szatni może odmienić piłkarzy Górnika - mówi o pozyskanym Michale Bembenie Radosław Gilewicz, były reprezentant Polski i gracz niemieckich drużyn VfB Stuttgart i Karlsruher S.C.
- Jeszcze jesienią trener Ryszard Komornicki mówił, że zawodnicy z Zabrza nie lubią pracować. Bemben pokaże im, jak to wygląda na zachodzie. Jeśli się nie starasz, to za kilka dni cię nie ma. Sądzę, że ten nowy gracz sprawdzi się nie tylko w szatni, ale i na boisku - wyrokuje Gilewicz. Bemben to specjalista od awansów. W sezonie 2005/06 uzyskał promocję do 2. Bundesligi z Rot-Weiss Essen. W ostatnich dwóch latach dwukrotnie awansował z Unionem.
W kraju jego nazwisko nie jest dobrze znane, ale w Niemczech miał uznaną markę. W najwyższej klasie rozgrywkowej debiutował we wrześniu 1998 roku w meczu przeciwko Borussii Dortmund, wygranym przez Bochum 1:0. W VfL grał siedem lat, zaliczył w tym czasie 122 mecze, w których strzelił trzy gole. Potem grał w RW Essen, a ostatnio w Union Berlin na zapleczu 1. Bundesligi. - To dobry wybór. Michał jest prawdziwym profi. Pomysł jego sprowadzanie do Zabrza pierwszy raz pojawił się za pierwszej kadencji Ryśka Komornickiego w Górniku. Wtedy się nie udało, ale po kilku latach Michał jest w Zabrzu - przyznaje Henryk Bałuszyński, przyjaciel nowego zawodnika Górnika jeszcze z czasów gry w VfL.

na podstawie: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]