Kasperczak: Górnik jest "na fali"

Krakowska Wisła ma na koncie siedem tytułów mistrzowskich, Górnik Zabrze - aż czternaście. "Biała Gwiazda" celuje w tym sezonie w podwójną koronę, jej dzisiejsi rywale zajmują szóste miejsce w tabeli i nie mają już szans na grę w Pucharze UEFA, ale nie muszą się też martwić o pierwszoligowy byt.  I w tym tkwi największe niebezpieczeństwo dla gospodarzy i faworytów dzisiejszego piłkarskiego klasyka w polskim wydaniu.

- To zawsze były mecze prestiżowe, wszystkich satysfakcjonujące. Oba kluby mają bogate tradycje, Górnik grał nawet w finale Pucharu Zdobywców Pucharów i choć obecnie nie ma tak mocnej drużyny, jak przed trzydziestu kilku laty, osiąga niezłe wyniki, ostatnio jest "na fali" - ocenia przeciwników z Zabrza trener wiślaków Henryk Kasperczak. - W naszym zespole na pewno nie wystąpi Maciej Stolarczyk, otwarta jest sprawa z Marcinem Baszczyńskim, odzyskaliśmy natomiast Macieja Żurawskiego. Wiadomo, że Angelo Hugues jest nadal kontuzjowany. Trudno w tej chwili ocenić, czy będzie niezdolny do gry do końca sezonu. Nie ma jednoznacznej opinii medycznej. Pojawiają się różne spekulacje, jeśli chodzi o niego, my chcemy, żeby jak najszybciej dołączył znów do zespołu. Na szczęście, można mieć pełne zaufanie do Adama Piekutowskiego.

Nikt z wiślaków nie zna tak dzisiejszego rywala jak Kamil Kosowski. Choć urodził się w Ostrowcu Świętokrzyskim, to życia i piłki nożnej uczył się właśnie w Zabrzu.

- Czym był, a może czym jeszcze jest dla Pana Górnik?

- Pozostały na pewno wspomnienia i koledzy, którzy przyjadą do Krakowa po to, by z nami walczyć o zwycięstwo. Tam zacząłem grać w pierwszej lidze i mam dług wdzięczności wobec tego klubu, jego byłego prezesa Stanisława Płoskonia i jeszcze kilku osób, którym coś zawdzięczam i które szanuję.

- Zawodnikom Górnika marzy się osiągnięcie korzystnego rezultatu. Co Pan o tym sądzi?

- Wiosną Górnik jeszcze nie przegrał. Być może po naszych ostatnich występach, trener Waldemar Fornalik widzi szansę na zwycięstwo w Krakowie. Byłbym zadowolony, gdyby Górnik prowadził otwartą grę, bo wówczas wspólnie moglibyśmy stworzyć dobre widowisko.

- Wraca do zespołu Maciej Żurawski.

- Jest "Żuraw", a jeśli zagra Maciej Baszczyński, będziemy niemal w komplecie. Nasza gra może nie jest za piękna, ale zwyciężamy, a ludzie, którzy wchodzą do zespołu, radzą sobie nieźle. Przykładem może być Jacek Paszulewicz.

źródło: Dziennik PolskiRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online