Forum
 

Fakt: Świątek prowadzi zabrzan do ekstraklasy

Widzew jest już w ekstraklasie, a piłkarze Górnika awans mają przypieczętować w środowym spotkaniu z Wartą Poznań. Po zwycięstwie nad ŁKS i przy porażce Sandecji z KSZO Ostrowiec zabrzanie potrzebują tylko jednego zwycięstwa, żeby wrócić do grona najlepszych zespołów w kraju.
- My już jesteśmy w ekstraklasie! Prezentujemy zbyt wysoką dyspozycję, żeby nie wykonać tego małego kroku - mówi napastnik zabrzan Adrian Świątek. 
Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek Górnik ma sześć punktów przewagi nad Sandecją. Beniaminek z Nowego Sącza jako jedyny może jeszcze zagrozić zabrzanom, ale pod warunkiem, że wygra wszystkie mecze, a zespół Adama Nawałki zaliczy same wpadki.
Te matematyczne wyliczenia nie mają jednak szans na spełnienie w rzeczywistości. Sandecja gra coraz słabiej, a Górnik wręcz odwrotnie. W siedmiu ostatnich spotkaniach odniósł sześć zwycięstw i zanotował jeden remis.
- Po porażce w Nowym Sączu trener Nawałka odpuścił nam trochę, co przyniosło efekty. Mamy jeszcze trzy mecze do rozegrania i dziewięć punktów do zdobycia, wszystko się może zdarzyć, ale gramy naprawdę bardzo dobrze i wierzę, że cel osiągniemy. Tak naprawdę potrzebujemy jednej wygranej. Mamy lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Sandecją i trzy punkty zdobyte na Warcie będą oznaczały awans. Wszyscy jesteśmy świadomi, że ekstraklasa jest na wyciągnięcie ręki i nie mamy zamiaru zaprzepaścić tej szansy - zapewnia Świątek.
Pozyskanie tego napastnika zimą to najlepszy ruch transferowy działaczy Górnika w ostatnim czasie. Świątek, który nie kosztował złotówki, strzelił wiosną osiem goli.
- Nie zamierzałem odchodzić z ŁKS, ale tam mnie już nie chcieli. Trafiłem do Zabrza i nie żałuję. Klub jest dobrze poukładany, płacą na czas, a wkrótce będziemy cieszyć się z awansu. Dobrze się to wszystko dla mnie ułożyło - kończy „Święty", który swojemu byłemu klubowi strzelił w piątek dwa gole.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online