Forum
 

Świątek może pogrążyć ŁKS i sięgnąć po koronę

Adrian Świątek, najskuteczniejszy piłkarz Górnika Zabrze, w najbliższej kolejce I ligi może pozbawić swój były klub, ŁKS Łódź, szans na awans. Trener Adam Nawałka twierdzi, że "Świętego" stać na więcej niż to, co do tej pory pokazał.
- Adrian ma jeszcze wiele rezerw i wiele do poprawy. Jego potencjał jest bardzo duży. Znam go długo i wiem, że jeszcze nie wszedł na swój maksymalny pułap - mówi Nawałka, który zimą ściagnął Świątka do Zabrza właśnie z ŁKS.
Ważący zaledwie 62 kg napastnik początkowo nadrabiał w Zabrzu zaległości spowodowane przerwą po kontuzji. Później jednak filigranowy piłkarz stał się postrachem rywali Górnika. - To, że Adrian jest takiej postury a nie innej, może być jego dodatkowym atutem. Zresztą w piłce nożnej nie wzrost jest najważniejszy. Ważne, by wiedzieć, jak ustawić się w polu karnym. Adrian ma talent do zdobywania goli, choć nie zapominajmy, że pracuje na nie cały zespół - dodaje szkoleniowec Górnika.
Po 30. kolejkach I ligi Świątek ma na koncie 14 bramek (8 w barwach ŁKS, 6 w barwach Górnika). Traci tylko jednego gola do lidera klasyfikacji strzelców Marcina Robaka z Widzewa Łódź.

źródło: Futbolnews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online