Sandecja nie klęknie przed Górnikiem

- Szanse obydwu drużyn są równe - uważa Jano Frohlich, kapitan Sandecji Nowy Sącz przed jutrzejszym meczem z Górnikiem. Do tej pory Sandecja grała z Górnikiem tylko raz - jesienią. Zabrzanie wygrali 1:0 po golu Michała Pazdana, wychowanka Hutnika Kraków. - Mamy świadomość, kto do nas przyjeżdża - zaznacza Frohlich. - Piłka nożna ma jednak to do siebie, że jest nieprzewidywalna. Rywali czeka ciężka przeprawa, bo przed nikim nie padniemy na kolana.
Optymizm Słowaka podparty jest dobrymi wynikami, jakie jego drużyna osiąga na własnym stadionie. Sandecja to jedyna drużyna obok Widzewa, która u siebie nie przegrała. - Chcemy jak najdłużej kontynuować tę serię - zapewnia Frohlich.
Górnik przed sezonem był razem z Widzewem typowany jako kandydat do awansu. O ile łodzianie potwierdzają aspiracje, to Górnik spisuje się poniżej oczekiwań. Ze względu na słabe wyniki w przerwie zimowej doszło do zmiany trenera. Ryszarda Komornickiego zastąpił Adam Nawałka. Dla byłego szkoleniowca Sandecji (trenował ją w sezonie 2003/04 i zajął 12. miejsce w III lidze) mecz będzie drugim powrotem do miasta nad Dunajcem. Jesienią prowadzony przez niego GKS Katowice przegrał w Nowym Sączu 0:1. - Sandecja to bardzo ciekawy zespół budowany na bazie Kmity Zabierzów. Gra tu wielu doświadczonych zawodników wspartych kilkoma młodymi - mówił po tamtym spotkaniu Nawałka.
Po porażce w Pruszkowie w składzie gospodarzy mogą nastąpić zmiany. Na treningach na lewej stronie występowali obrońca Marijan Choruzi i skrzydłowy Martin Hlousek. Niewykluczone, że właśnie ci piłkarze zastąpią w wyjściowej jedenastce Serba Petara Borovicanina i Michała Jonczyka. Jedynym osłabieniem Sandecji będzie brak Rafała Jędraszczyka, który pauzuje za żółte kartki.

źródło: Gazeta Wyborcza KrakówRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online