Motyka: Niech Górnik skończy z pijawkami

Wczoraj na oficjalnej stronie internetowej Górnika pojawiła się informacja, jakoby Marek Motyka został z dniem 1 kwietnia dyrektorem sportowym klubu.
» Na kilka godzin został pan dyrektorem Górnika?
Marek Motyka: - Szkoda, że tylko na 1 kwietnia. Jak zadzwonili to powiedziałem, że jak będę potrzebny to Górnikowi zawsze pomogę. Nie tylko przy okazji takich żartów. Oczywiście się zgodziłem. Nawet powiedziałem, że jestem z takiej nominacji dumny, co wcale nie mijałoby się z prawdą.

» Pan wie kto tym dyrektorem zostanie?
- Skąd? Czytałem o Krzyśku Bukalskim, ale mówią, że to nie jest prawda. Wiem jedno - nowego prezesa nie znam, nic o nim nie wiem, ale niech Górnik już skończy otaczać się pijawkami, które pojawiają się w klubie nie dla jego chwały, ale dla napełnienia własnej kieszeni. Tak wiele razy było, a takie kluby na to nie zasługują. Jak nowy zarządca otoczy się fachowcami, ale porządnymi fachowcami, to będzie dobrze.

» Rozmawiał pan ostatnio z Adamem Nawałką?
- Nie było okazji. Może jak wpadnę kiedyś do Zabrza na mecz. Górnicy meczu w tym roku jeszcze nie przegrali, ale osobiście jestem zawiedziony ich dwoma remisami. Taki skład i tak poukładany na tle reszty klub powinien mieć wiosną na koncie dwanaście punktów. Cenię GKS i Flotę, ale Górnik musi takie mecze wygrywać. Tym bardziej jak Flota po czterech dniach „dostaje” czwórkę od Kluczborka, co pokazuje jej wartość. Górnik nie awansuje czekając tylko na wpadki rywali. Limit szczęścia wykorzystali zresztą tydzień temu, bo takiej kolejki nie pamiętam. Cała czołówka dostała „w łeb”.

» Widzew, a potem...
- Głośno mówi się o Pogoni, ale w mnie wśród kandydatów do awansu jest na ostatnim miejscu. Sandecja ma na pewno nie gorszy skład, a gra lepiej i równiej. Wyżej oceniłbym od tej dwójki ŁKS, a najwyżej Górnika. To mój zdecydowany faworyt do awansu i każde miejsce gorsze niż drugie będzie dla tej grupy ludzi klęską. W tym roku awans to naprawdę ich obowiązek.

» Na razie to Sandecja zadziwia. Stać ich na awans?
- Wiele będziemy wiedzieli w sobotę wieczorem. Mają zacząć budować stadion, jest tam paru bardzo bogatych ludzi, którzy chcieliby ekstraklasy. Skład jest przyzwoity. Ludzie z Bytomia, Zabierzowa... Ograni w lidze, chcący zrobić w końcu dobry wynik. Ciśnienie zaczyna być coraz większe i teraz zobaczymy jak sobie z tym poradzą. Jak Sandecja wygra to będzie w stanie nawet awansować. Jak wygra Górnik to straci jednego rywala, bo Sandecja uzna, że w tym roku to jeszcze za wcześnie. Gra jest więc o wielką stawkę.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online