Wiosna bez Kuliga

Przemysław Kulig, prawy obrońca Górnika przeszedł w Żorach zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. O jego grze w rundzie wiosennej nie ma mowy.
Kulig doznał kontuzji w pierwszym meczu tej rundy, z GKS-em w Katowicach. Początkowo wydawało się, że zabieg nie będzie konieczny. Sam zawodnik czekał na ostateczną diagnozę trzy tygodnie, ćwicząc w tym czasie w siłowni. Okazało się, że zachowawcze leczenie nie zda w tym wypadku egzaminu. 

Kulig został do Zabrza wypożyczony z Cracovii jesienią ubiegłego roku i miał "załatać dziurę" na prawej obronie. Jesienią grał regularnie, wiosnę też zaczął w wyjściowej jedenastce. Na razie nie wiadomo, jaka będzie przyszłość piłkarza. Okres wypożyczenia kończy się w czerwcu, a Kulig na boisko wróci najwcześniej we wrześniu. Czas rehabilitacji w wypadku rekonstrukcji więzadeł wynosi zwykle w okolicach pół roku i trudno dziś spekulować, czy Górnik będzie zainteresowany sprowadzeniem Kuliga na dłużej.

Po kontuzji byłego gracza Łęcznej, Jagiellonii i "Pasów" trener Nawałka szukał różnych rozwiązań na prawej stronie defensywy. W Nowym Sączu, gdzie Górnik zagra w Wielką Sobotę z Sandecją, powinien wrócić na tę pozycję Mateusz Kamiński. Były gracz GKS-u Katowice udanie zadebiutował na niej w meczu z Podbeskidziem, a tydzień temu pauzował z powodu kartek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online